Reklama

K čemu je dobré umět flirtovat?

Myslíte si, že umění flirtu je dobré pouze k seznámení s vhodným protějškem? Omyl! Pomáhá nám fungovat ve společnosti a zvyšovat vlastní vnímavost vůči okolí. Osvojením několika základních pravidel flirtu oprášíte svoji sociální inteligenci. Ukážeme vám, jak na to!

Napsal Zuzana Hošková Vydáno 18. únor 2013
Lidé na párty Lidé na párty

Někteří lidé jako by se se sociálním cítěním a empatií narodili. Elegantně a nenuceně se pohybují ve společnosti a ta je vítá s otevřenou náručí. Jestliže však patříte spíše mezi tvory s uzavřenější povahou a v místnosti plné lidí se cítíte nesví, můžete se grandióznímu chování trochu přiučit. Chce to jen se více otevřít a nebát se být spontánní.

Zapomeňte na náhodu

Přiznejte se, kolikrát jste někdy z úst vypustila slova typu: „To, že jsem získala tuhle práci, byla obrovská náhoda.“ Nebo: „Toho pravého nehledám, musí to být osud!“ Naučte se nepřeceňovat význam náhody. Lidé, kteří vědí, co chtějí, za tím vědomě jdou a na sobě v tomto směru také pracují. Uchopte osud pevně do vlastních rukou a nepřenechávejte nic náhodě. Ta stejně podle Petera Hollingera, autora knihy Flirtování aneb Seznámit se je tak snadné, ani neexistuje.

Začněte u sebe

Máte problém vcítit se do druhých? Zkuste nejprve obrátit pozornost k sobě. Vnímejte své pocity a nebojte se je sdělit druhým. Při komunikaci s druhými se nebojte být osobnější.

S pravdou ven

Buďte si dobře vědoma svých předností i nedostatků. Své klady vyjadřujte bez obav. Sympatie okolí si však získáte i sebevědomým přiznáním vlastních slabin. Ale také zde platí ono otřepané – všeho s mírou…

Ochutnejte vtipnou kaši

Ne každý z nás je rozený vtipálek a bavič. Přesto je to právě humor, který lidi sbližuje. Bavíte se večer s někým ohromně vtipným – klidně mu zalichoťte a řekněte, jak skvěle vás pobavil. Potěší ho to a bude otevřený další konverzaci. Naučte se také zasmát sama sobě. Ukáže tím svoji velkorysost a zdravé sebevědomí.

Vzbuďte zájem

Když jdete na rande, tak se snažíte se vyšvihnout. Ve společnosti nebo na večírku jde vlastně o to samé. Upozorněte na sebe nevšedním módním doplňkem nebo malou pozorností pro hostitele.

Nepližte se

Chystáte se někoho oslovit? Počkejte, až k sobě budete stát čelem. Plížit se za zády je zakázáno! Nechcete přece někoho přepadnout, ale jen ho pozdravit.

Jaké flirtovací nebo společenské triky jste si osvojila vy? Napište nám o tom na Facebooku!

Další články

Reklama