Reklama

Na Genussfestivalu vaří michelinští kuchaři

V Jižním Tyrolsku ve městě Bolzano proběhne druhý ročník Genussfestivalu. Od 24. do 26. května můžete ochutnat místní speciality, a ještě si užít neopakovatelnou atmosféru italského města.
Napsal Edita Langpaulová Vydáno 20. květen 2013
Na Genussfestivalu vaří michelinští kuchaři Na Genussfestivalu vaří michelinští kuchaři

Kde jinde budete mít možnost potkat sedm michelinských kuchařů, a ještě se od nich něco naučit? Jižní Tyrolsko je provincie s největším počtem michelinských hvězd v Itálii. Sedmnáct zdejších restaurací drží dvacet michelinských hvězd. Kuchaři z těchto restaurací budou mít na hlavním pódiu na náměstí Waltherplatz své kuchařské show nebo si zde otevřou kuchařské kurzy. Vy tak budete mít šanci pochytit ledacos z jejich umění.

Na Genussfestivalu budou také vystavovat vinaři, pěstitelé jablek a výrobci šunky – u všech bude možné nakupovat a ochutnávat. Hlavní roli budou hrát tři jihotyrolské produkty, které jsou chráněny pečetěmi CHZO (chráněné zeměpisné označení) a DOC (chráněné označení původu). Ty byly uděleny jihotyrolskému špeku, jablkům a vínu. Festival se věnuje také dalším devíti jihotyrolským produktům, které získaly ocenění, a mezi ně patří grappa, med či místní bylinky. Sami se můžete přesvědčit o kvalitě místních potravin, která je prvotřídní, a zdejší kuchyně je umí využívat.

Screen_shot_2013-05-20_at_21.12.30

Na programu jsou i koncerty. Zazní tu tradiční jihotyrolská muzika a jazz. Zúčastnit se bude možné i nejrůznějších kurzů a seminářů. Své brány otevřou místní vinařství a špekařství v okolí Bolzana (například slavné Speckworld Moser). Nechybí ani zajímavý program pro děti.
A že ne jenom jídlem živ je člověk? Můžete se vydat po krásné krajině v okolí Bolzana, jež je utvářena alpskými vršky. Mezi nimi se nacházejí vinařské vesnice a vinice, ke kterým se přidružuje více než dvě stě hradů, zámků a zřícenin. Náhorní plošiny, horské vesnice a údolí, ležící ve výšce 1550 m, jsou jako dělané pro turistiku a poznávání.

Genussfest
Kde: Bolzano, severní Itálie
Kdy: Od 24. do 26. 5. (denně od 10 do 20 hodin, v neděli do 17 hodin)
Vstup: zdarma, kurzovné je na stránkách http://www.gourmetfestival.it
Více najdete na http://www.gourmetfestival.it, www.suedtirol.info, www.facebook.com/jiznityrolsko

Další články

Reklama