Otestujte se: Jste na něm závislá?

Vnímá vás okolí jako dvojici, kde jeden bez druhého nedá ani ránu? A když se nevidíte, tak si alespoň několikrát za den brnknete? Pamatujte, že láska zná mnoho mýtů. To, že spolu musíte být čtyřiadvacet hodin denně, je jeden z nich. Stejně jako ten o romantické lásce labutí až za hrob. Udělejte si náš test, a my vám prozradíme míru vaší závislosti!
Napsala Marianne Vydáno 25. prosinec 2012
Šťastný pár Šťastný pár

Na následující otázky odpovídejte buďto souhlasně (ANO), nebo nesouhlasně (NE). Počet kladných odpovědí sečtěte.

1. Velmi často uvažujete o tom, co váš partner dělá, kde a s kým je?

2. Chcete s ním být bez přestání?

3. Uděláte pro jeho blaho cokoli?

4. To jediné, co je pro vás důležité, je váš partner?

5. Nenápadně ho kontrolujete a udržujete si přehled o jeho vztazích s ostatními?

6. Bude mít váš život smysl i v případě, že se rozejdete?

7. Nemáte žádné koníčky, svůj veškerý volný čas věnujete pouze jemu?

8. V minulosti se již s vámi pokusil rozejít (nebo vy sama jste se o to pokoušela), ale bylo to marné?

9. Když spolu nejste, cítíte se fyziky i psychicky mizerně?

10. Hádky, rozchody s rodiči a příbuznými, finanční problémy, studium, práce… vlastně nic pro vás není podstatné. Ke štěstí vám zkrátka stačí, když budete mít jen jeho?

Výsledky

0 bodů: Závislost na vaší drahé polovičce opravdu není váš případ. Buďte na sebe pyšná, neboť dokážete řešit i velmi složité záležitosti ve vztahu se ctí a pokorou.

1 až 3 body: Vaše závislost není nikterak strašná, ale už začíná vystrkovat drápky. Nevědomky si tak komplikujete svůj vztah. V budoucnu si toho váš partner může povšimnout a začít toho ve svůj prospěch využívat.

4 až 6 bodů: Měla byste se mít na pozoru. Vaše přehnaná péče může být vězením, dříve či později vás bude vnímat jen jako výhodný balíček služeb zahrnující výměnu čistého prádla, teplé večeře a vyžehlené košile.

7 až 10 bodů: Váš vztah k partnerovi by se dal shrnout dvěma slovy: drogová závislost. Svoji léčbu začněte malými kroky – nejprve se snažte alespoň částečně od něho odpoutat. Zajděte si s kamarádkou na kávu a hodinky i mobil nechte doma. Dalším krokem je vzpomenout si na to, co vás bavilo, než jste spolu začali žít, a začít se těmto zálibám opět věnovat.

Další testy a modelové situace naleznete v knize Manželství jako trvalý stres, Tomáš Novák, Grada, 2010.

Další články

Reklama