Tak trochu jiné kavárny

Do jedné můžete přijít s porouchaným rádiem (a odejdete s fungujícím), v další se platí virtuální měnou a v té třetí platíte za čas. Seznamte se s originálními kavárenskými koncepty!
Napsal Vydáno 29. leden 2015
Tak trochu jiné kavárny

Kavárna, kde vám opraví cokoli

Do OpraKavárny můžete přinést rozbitý mobil, staré rádio nebo roztrhané džíny, kterých se ještě nechcete vzdát, a tady vám vše opraví. Cílem akce je podpořit opravu rozbitých výrobků, organizátoři akce, která zatím bude jen jeden den, se nechali inspirovat zahraničním RepairCafé. Všem jde o to, abychom se naučili nechat si věci opravovat a hned je nevyhazovali. Akce OpraKavárna se uskuteční 7. února v areálu Industra v Brně. 

Bitcoin Coffee, zde neplatí peníze

V expresso baru Bitcoin Coffee v Paralelním polisu se platí bitcoiny, virtuální měnou. Tu si můžete směnit v bitcoinovém bankomatu. Místo má fungovat jako meeting point, studovna, plánují se přednášky o kávě, 3D tisku nebo o bitcoinu. 

Kolik stojí čas

Kavárna Café Ziferblat je sice až v Londýně, ale její koncet je tak zajímavý, že stojí za zmínku. Vše je tu totiž zdarma, káva, čaj, zákusky… Platí se jen za čas, který v kavárně strávíte. Vyberete si budík, který vám bude měřit čas, sami se obsloužíte a nakonec zaplatíte – tři pence za minutu. 

Kristýna Mazánková

Další články

Reklama