Reklama

Udělejte si výlet na dýňovou farmu

Přemýšlíte, jak strávit nadcházející víkend? Co si zajet na dýňovou farmu v Bykoši na Berounsku, která nabízí nejen rozmanité druhy dýní, ale také prohlídku v magickém kukuřičném bludišti či dýňové laskominy.
Napsal Ivana Ašenbrenerová Vydáno 09. říjen 2013
Udělejte si výlet na dýňovou farmu

Dýně teď mají svou sezonu. Jsou nejen krásné na pohled, ale taky dobře chutnají. Přesto jsou u nás stále ještě tak trochu exotickou Popelkou. A protože dýně právě v tomto období dozrávají, mají plné ruce práce farmáři. Jako dvaačtyřicetiletý Jan Brotánek z Bykoše u Berouna.

Dýňová farma nabízí zábavu pro všechny

Sympatický Honza už odmala pomáhal rodičům s prací na zahradě a tahle práce ho nadchla. Když pak v roce 1992 navštívil Kanadu, kde okouknul co a jak, byl rozhodnutý, že začne pěstovat dýně. Po troškách budoval farmu a dnes může nabídnout opravdu hodně. Najdete tu rozmanité druhy dýní, například muškátové, hokkaido nebo dýni žaludovou, která chutná (překvapivě) po kaštanech. Pěstování dýní je dřina, jak říká Jan Brotánek – dýním se musí člověk skutečně věnovat naplno. Někdy jim nepřeje počasí, a to je pak zle.

P1090407__kopie

Dobrá nálada i skvělá kuchyně

Ptáte se, co jiného kromě oranžových dýní tu můžete vidět? Farmář Honza říká: „Najdete tu krásný nádech vesnice, suché levandulové květy, koupit si můžete česnek, řepu, byliny a letos nově i dýňový džem. A samozřejmě můžete také ochutnat dýňovou polévku, kterou vaříme od září do listopadu, a dýňové koláče.“ A to rozhodně stojí za to ochutnat.

P1090405__kopie

Kdy?

12. 10. a 13. 10. od 10 do 17 hodin.

Kde?

Dýňová farma Bykoš 8, 267 01 Bykoš

Více na www.pumpkins.cz, tel: 602 304 240

Další články

Reklama