Pětsetjedničky, nejslavnější model džín Levi’s, nosili nejprve zlatokopové. A během sto čtyřiceti let se staly kultovním kusem šatníku. Všech.
Promotion

„Tyhle kalhoty odrážejí, jak lidé žili a jak žijí. Mohou být špinavé, záplatované, spravované, děravé nebo pomalované… Právě teď se klasika stává personalizovaným oděvem na míru a od kolen dolů se zužuje. Po celá desetiletí se stávalo, že si někteří milovníci džín koupili své pětsetjedničky a doma si je zúžili. Tak jsme si řekli, že jim to usnadníme, a tento kultovní rovný střih jsme nahoře zvětšili o jednu velikost a od kolen ke kotníkům zúžili. Vzali jsme originál a doplnili jej o osobní detail. V závislosti na velikosti, kterou si vyberete, a podle toho, jak chcete vypadat, můžete džíny 501 CT nosit jako slimky, klasické džíny nebo volnější v partii hýždí,“ popisuje zástupkyně značky Levi’s Romana Rychetská.

Jak je nosit?

Down-sized
Zvolte velikost o jedno až dvě čísla menší, než nosíte, získáte tak moderní slim střih, s nízkým pasem, pohodlný přes boky a hýždě.

True-to-size
Zůstaňte u své standardní velikosti – prověřeného a osvědčeného klasického střihu pětsetjedniček pro elegantnější vzhled vylepšeného zúžením nohavic od kolen ke kotníkům.

Up-sized
Jděte do velikosti o jednu až dvě čísla větší – džíny vám spadnou na bocích a sníží se i rozkrok, ale úzké nohavice zůstanou. Je to nejprogresivnější volba kombinující široké horní a zúžené spodní části.

Barevná škála stejně jako celá kolekce vychází z barev San Franciska – například úprava denimu s názvem Precita (inspirovaná retro oblečením, s povrchovou úpravou kameny a enzymy, stínováním a efektem obnošení), Old Favorite (výrazně obnošený vzhled dosažený díky bělicím sprejům a dírám v partiích kolen), Cali Cool (středně obnošený vzhled s efekty dosaženými použitím smirkového papíru a enzymů) a Rolling Fog (s použitím kamenů a bělicích prostředků). Všechny jsou inspirovány městem, proslaveným svou mlhou a hrami světel.

Nové pětsetjedničky CT můžete různě přizpůsobovat a stylovat nejen zvolenou velikostí a úrovní obnošení, ale také kombinováním s dalšími kousky. Zkuste k nim trička, klasické svetry nebo košile. Když si k nim ženy vezmou tenisky, anebo naopak jehly, budou vypadat krásně sportovně, nebo elegantně.