Přemýšlíte, jaký zvolit materiál na stěnu za kuchyňskou linkou? Opravdu to nemusejí být jen klasické obklady!
This block is broken or missing. You may be missing content or you might need to enable the original module.

Magnetická barva

Na tomto snímku lístky samy drží na stěně! Nikoli díky kouzlu, ale magnetické barvě! Šedý nátěr dokonce vypadá v kontrastu s červenou zdí a zelenou podlahou zajímavěji než obklad. Na stěnu pak pomocí magnetek můžete umístit třeba recepty nebo vzkazy. Barva je omyvatelná, takže si na ni můžete vy nebo vaše děti i něco namalovat.

Dřevo

Dřevěná či dýhovaná deska je praktická na údržbu a působí přírodním dojmem. S materiálem pracovní desky a dvířek linky může být jak sladěná, tak v kontrastu.

stena.kuch4


Tapeta

Musí být především omyvatelná, dobře udržovatelná, odoln á vůči vodě, páře, otěru a teplotě. Tyto vlastnosti splňují nejlépe tapety vinylové. Jejich předností je i nepřeberná škála barev a vzorů. Pomocí tapet můžete stěnu často obnovit i změnit.


PVC či linoleum

Prostor kuchyně lze efektně sjednotit protažením PVC či lamina z podlahy na stěnu kuchyňské linky. V exponovaných místech přímo nad linkou a sporákem lze stěnu ještě zakrýt kaleným sklem.

Screen_shot_2013-06-12_at_20.45.28_copy


Kov

Toužíte-li po nadčasovém, lehce industriálním vzhledu, vsaďte na hliníkové či odolnější nerezové desky. Jejich mírnou nevýhodou je, že na nich mohou ulpívat stopy po páře a šmouhy, což vyžaduje častější údržbu. Komu nevadí vyšší pořizovací cena, může investovat do desky se speciální povrchovou úpravou.