Zařizování soukromého ráje pro nejmenší členy rodiny může být velká zábava i pro dospělé. No řekněte – kdo z nás by se nechtěl vrátit do dětských let a splnit svým potomkům sen o bezpečném a důmyslně řešeném útočišti?
Promotion

Aby renovace dětského pokoje probíhala bez zbytečných svárů a roztržek mezi jednotlivými generacemi, máme pro vás pár jednoduchých pravidel. Zjednodušeně by se dala shrnout slovy komunikovat, komunikovat a komunikovat!

Dejte vlastní ambice stranou

Zbožňovali jste jako malí Mickey Mouse a milovali Tetris? Tak pro vás máme zprávu, že dědičnost může tento specifický rodový znak zcela pominout. Nesnažte se proto pokoj svého syna nebo dcery stylizovat tak, jak byste si to před lety přáli vy sami. Dejte jim prostor pro jejich vlastní nápady. Ty, které budou zrealizovatelné, vyzkoušejte v praxi.

Zapojte ho do příprav

Když se váš potomek bude podílet na výběru jednotlivých částí interiéru, bude mít větší pocit samostatnosti. Ucítí zároveň, že ho berete jako rovného partnera a že vás zajímá jeho názor. Starší děti vám mohou pomáhat i při malování, pokládání koberce nebo montování nábytku. Má to jednu obrovskou výhodu – díky tomu, že na svém pokojíku odvedou část práce, budou se k jeho zařízení chovat ohleduplněji.

Nelámejte to přes koleno

Odrůstá vaše ratolest dětským střevíčkům? Právě odložila plyšáky a vytrubuje pyšně do světa, že už je dospělá? Nejspíš se tato změna projeví i v jejím vkusu, a vše dětinské tak musí postupně pryč. Neplačte proto nad každým infantilním doplňkem, který najednou upadne v nemilost. Stejně vám muselo být jednou jasné, že povlečení s potiskem animovaných hrdinů nevydrží v dětském pokoji až do osmnácti. Pamatujte na to, že období těsně před dospíváním je jedno z nejsložitějších. Jednou nohou má vaše dítko nakročeno do puberty, ale tou druhou je stále poutáno ke svému dětskému já. Vyplatí se proto raději než na hračky zaměřit se na nápaditý nábytek a doplňky, které obstojí i u vrtkavého vkusu teenagera. Vyzkoušejte například vtipné designové doplňky a textil s bohatým grafickým potiskem.

Jestliže právě hledáte nové dekorace a textil pro svoji ložnici nebo právě pro dětských pokoj, zapojte se do naší Velké vánoční soutěže ! Právě dnes v ní totiž můžete vyhrát povlečení Carré Blanc.