Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Lidé a místa

Vintage a eklektický pohádkový dům designérky hvězd Louisy Pierce

Info ikona
Dům plný designu

Designérka dlouho hledala ideální dům pro sebe a svou rodinu. Nakonec pro ni bylo jednodušší nakreslit si ho sama. Přestože se jedná o novostavbu, máte v interiéru pocit, že zde stojí už pěknou řádku let.

Promotion
Promotion
Terezie Benoni | 26. 04. 2021

Každý domov společnosti Pierce & Ward vypráví svůj vlastní příběh. Kamarádky Emily Ward a Louisa Pierce věří, že si v prostoru můžete dovolit popustit uzdu fantazii. Díky tomu zařídili domy hollywoodským hercům, krásným supermodelkám i rockovým hvězdám. Mezi jejich klienty patří Brie Larson, Leonardo DiCaprio, Dakota Johnson, Kate Hudson a Karen Elson. Pierce & Ward rafinovaně kombinují klasické prvky a moderní design a vytvářejí neodolatelný koktejl vzorů, textur a umění. Tentokrát navštívíme dům, který navrhla Luisa pro svou vlastní rodinu. Louisa Pierce a její manžel Austin Scaggs milovali noční život v centru New Yorku. Pak se jim narodilo dítě a během několika měsíců ucítili touhu vrátit se ke svým kořenům a přesunout se na jih. „Vždycky jsem věděla, že když budu mít děti, skončím v Nashvillu," říká rodačka z Birminghamu v Alabamě. Dlouho hledali pro svou rodinu ideální dům, když ale zjistili, že se jim to nedaří, navrhli si dům přesně podle svých představ. Našli firmu, která se odvážného návrhu nezalekla, a tak se mohli pustit do realizace.
 

Směs stylů, barev i materiálů

Dvoupodlažní dům stojí přímo u lesa a dojedete k němu po dlouhé štěrkové cestě. Už od brány máte pocit, že zde stojí odjakživa, přesto jsou mu pouhé čtyři roky. „Vůbec netuším, jak jsem to udělala, ale vzala jsem papír a tužku a nakreslila dům,“ směje se Louisa. „S architektem a stavitelem jsme nakonec udělali jen minimální změny.“ Pak nastala část, kdy sháněla vybavení domu. Objížděla bleší trhy, prohledávala eBay, vintage obchody. Při zařizování domu objevila svou vášeň pro design a spolu s kamarádkou se rozhodla věnovat tomuto oboru profesionálně. Její dům sloužil jako laboratoř, kde zkoušela, jak jednotlivé věci fungují. „Mám ráda věci, které vypadají trochu divně a zdánlivě spolu nesouvisí. Inspirovala jsem se zřejmě v dětství, kdy moje matka zařídila dům v bohémském stylu,“ vysvětluje Louisa. Stěny domu zdobí zajímavé tapety, s různými vzory, nebojí se použití barev na obkladech, nebo také na nábytku.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion