Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

4 kroky k luxusní blond, za kterou se každý otočí

Všimli jste si, že blond vlasy září, vždy upoutají pozornost a působí tak nějak výjimečně? Když se rozhodnete i vy změnit styl a odbarvit se, měli byste dělat vše pro to, aby barva nevypadala lacině. První krok je návštěva u zkušeného kadeřníka a potom každodenní důsledná péče pro vždycky krásné vlasy. Jak docílit dlouhodobě stabilního odstínu bez nevzhledné žluté? A co dělat pro to, aby vlasy nebyly krepaté a vysušené?

1. Péče skutečně od základu 

Zesvětlené nebo odbarvené vlasy vyžadují speciálně vyvinuté přípravky, které posilují vlasové vlákno a obnovují jeho kvalitu. Platinová nebo stříbrná blond je trendy a pokud se tímto směrem chystáte i vy, budou vaše vlasy potřebovat hloubkovou péči obsahující kyselinu hyaluronovou. Proč? V lidském těle v první řadě váže vodu a díky tomu podporuje skutečně hlubokou hydrataci vlasů, vyplňuje porušená místa vlasových vláken a tím je posiluje.  

2. Zesvětlení a eliminace žlutých pigmentů 

Po pár umytí získává často blond barva žlutý nádech nebo se na vlasech objevují mosazné tóny. K tomu, aby nová barva zůstala jako první den od kadeřníka, potřebujeme produkty pro blondýny, které obvykle zesvětlují, pomáhají stahovat nežádoucí žluté pigmenty, ale zároveň vlasy i vyživují. Obecně platí, že blond vlasy jsou častěji dehydratované a poréznější. Je důležité zařadit do rutiny péči s fialovými pigmenty.

Info ikona
Kérastase

3. Ve dne i v noci 

Pokud jsou vlasy zesvětleny nebo nad změnou teprve uvažujete, je to právě hydratace a posílení, co by mělo být vaší alfou a omegou. Mimo šampon, kondicionér a pravidelné používání vyživujících masek se opravdu vyplatí alespoň jednou týdně aplikovat také noční sérum, které dostane vyživující účinky ostatních produktů ještě o kategorii výš! 

4. Čím komplexnější péče, tím lépe! 

Obecně platí, že čím důsledněji se péči o blond hřívu budete věnovat, tím bude zdravější a krásnější. Potřebujete takovou rutinu, abyste si udržely odstín, lesk i hebkost vlasů. Vlasoví odborníci radí používat více produktů z jedné profesionální řady přímo pro odbarvené vlasy. Odměnou vám bude krásná, zářivá a luxusně vypadající blond!  

Náš TIP: Komplexní péči doplňte také o termoochranu ze stejné řady, například sérum na finální péči Kérastase Blond Absolu Cicaplasme z řady Blond Cicaextreme.

Info ikona
Kérastase

3 nepravdy o blond vlasech

Lucie Kacafírková je hlavní českou školitelkou luxusní vlasové péče Kérastase. Zeptaly jsme se jí, jaké by vyvrátila stereotypy na cestě k dokonalé blond.

Nepravda: Blond není pro každého.

Pravda: Světlá barva našich vlasů nás všechny čeká, proto si myslím, že může slušet každému, jen záleží jakou si vybereme variantu. V dnešní době existuje nespočet technik, které vám může váš kadeřník nabídnout a vytvořit individuální blond pro každou z vás.

Nepravda: Barvení a péče o vlasy nejdou dohromady.

Pravda: Dříve jsme byly často nuceny vybrat si mezi krásnou barvou a dokonalou kvalitou našich vlasů. Dnes můžeme v klidu experimentovat s barvou a díky produktům značky Kérastase se nebát o jejich kvalitu.

Nepravda: Barvení na blond vlasy vysušuje.

Pravda: Přípravky Kérastase obsahují pečující látky, které působí ve vlasech během barvení a dále chrání vlasy i po tomto procesu.

Související články

Krása
Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Krása
Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Krása
Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny

Nejlepší make-upy podle redakce Marianne: Vybíráme produkty vhodné pro letní dny