Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Numerologie dle data narození: Poznejte své životní číslo a jeho moc. Jedničky jsou individualisté, trojky vtipálci

Info ikona
numerologie

Když jsme se ve škole učili matematiku, většina z nás těžko mohla tušit, co všechno se skrývá za čísly. Že mají různé energie a vibrují v mnoha dimenzích. A neměli jsme ani ponětí o tom, že existuje prastará nauka s názvem numerologie, která právě s čísly a jejich energiemi pracuje. Pokud jste v této oblasti úplní nováčci a tohle téma vás „volá“, měli byste nejprve odhalit své životní číslo a jeho mocnou roli ve vašem životě. Možná pak pochopíte souvislosti ve vašem postoji, vlastnostech a jednání.

Zuzana Heralová | 9. 10. 2023

V numerologii existuje nespočet čísel, která mají významný vliv na váš život. Tím nejdůležitějším a nejvlivnějším číslem je právě číslo životní cesty, které je odvozeno od vašeho data narození a ovlivňuje nás prakticky ve všech ohledech, od narození až do smrti.  

V určitém ohledu je životní číslo v numerologii podobné slunečnímu znamení v astrologii. Je ukazatelem toho, co je pro vás důležité, jak jednáte a reagujete a jak zpracováváte různé životní situace. Každé číslo v sobě přitom nese jedinečný soubor pozitivních i negativních vlastností. Ale to, jak se projeví, záleží jen na vás.

Jak vypočítat životní číslo?

Vezměte si papír a tužku nebo kalkulačku a pusťte se do sčítání celého data narození. Výsledek je třeba zredukovat na čísla 1-9. Výjimku tvoří čísla 11 a 22, kterým se říká „hlavní“. Ta se nesčítají.  

Dejme tomu, že jste se narodili třeba 21.8. 1987.

Sečteme všechny číslice:2+1+8+1+9+8+7. Získáme číslo 36, jehož další součet pak dá výsledek 9. Vaše životní číslo je tedy 9. Teď už zbývá jen odhalit, co o vás toto číslo vypovídá, jak ovlivňuje vaši povahu a chování.

Pojďme si jednotlivá čísla podrobněji rozebrat.  

Mohlo by se vám líbit

Životní číslo 1

Narodili jste se pod jedničkou? Pak jste nejspíše individualisté, co si rádi všechno dělají po svém. Nesnášíte, když vás někdo komanduje a musí se podřizovat. Za všech okolností se snažíte budit dojem, ať už například prostřednictvím oblečení, auta nebo tím, že ve společnosti mluvíte hlasitě a říkáte ostatním, co mají dělat. Na okolí působíte sebejistě a odhodlaně. Je pro vás důležité mít pocit, že jste se na něčem významném podíleli, nebo někomu pomohli. Když je ale všechno hotovo, zamíříte k další výzvě. Často se snažíte překonat sami sebe.

Životní číslo 2

Vaším životním posláním je šířit kolem sebe štěstí nebo alespoň spokojenost. Vyzařujete klid a jste přátelští a společenští. Máte silně vyvinutou intuici a schopnost vcítit se do druhých. V okamžicích, kdy se životy jiných hroutí, je to obvykle vaše rameno, kam se všichni chodí vyplakat. Jenže i vy potřebujete podporu ve všem, co děláte. Ujistěte se tedy, že ji skutečně máte. I vy jste zranitelní a musíte se chránit. Pod číslem dva se rodí často diplomaté a obecně lidé, kteří umí jednat s ostatními.

Životní číslo 3

Býváte vtipní, zábavní a kam přijdete, býváte středem pozornosti. Můžete mít sklon k upovídanosti a občas vám ujede i nějaký ten drb či rýpnutí si do někoho. Pokud chcete, aby stála vaše oblíbenost na pevných základech, zkuste se chovat k ostatním vlídněji a laskavěji. Máte kreativního ducha, máte rádi divadlo, kolektivní sporty nebo hromadné výlety. Celkově jste šťastní lidé, což vyplývá z vašeho pozitivního založení. Milujete hezké věci a nakupování, ale i noční život. Současně ale nemáte rádi plačtivé výlevy. Raději zahodíte kapesníky a místo slzení otevřete šampaňské.

Mohlo by se vám líbit

Životní číslo 4

Pro všechno se snažíte nalézt pevné základy – od finančních zdrojů až po přátelství. Jste trpěliví a dobře organizovaní. Obvykle jste to vy, kdo objednává stůl v restauraci, zajišťuje dopravu a kupuje vstupenky i pro ostatní. Lidé vědí, že se na vás mohou spolehnout, a to i v práci, kde máte pověst workoholika. Svou pílí doháníte absenci kreativity, která vám bohužel do vínku dána nebyla. Vší předností je ale fakt, že umíte věci dotahovat do konce a inspirovat k výkonům i ostatní.

Životní číslo 5

Jste temperamentní a duchaplní. Charakterizuje vás proměnlivost a touha po něčem novém a dobrodružném. Zároveň ale umíte být i ješitní a marniví a často měníte názory podle toho, jak vám daná situace zrovna hraje do karet. Pravděpodobně máte široký okruh přátel, kteří se ale také stále proměňují. Milujete poznávat druhé a nemůžete se nabažit nových zkušeností. Pokud jde o vztahy, dlouho vám trvá, než zakotvíte, jako byste se báli druhému se otevřít, aby si vás nepřipoutal na jednom místě a nepřistřihnul vám křídla.

Životní číslo 6

Zpravidla vnášíte krásu a rovnováhu do každého prostředí, ve kterém se ocitnete. Jste klidní a vyrovnaní a milujete být občas o samotě. Máte smysl pro estetično. Doma máte všechno promyšleně vybrané a sladěné do nejmenších detailů, aby vše působilo harmonicky a útulně. Všichni na vás obdivují, jak pečujete o svůj vzhled a máte sladění outfit i líčení. Jste rození diplomaté a záleží vám na tom, aby se lidé ve vašem okolí nehádali. Vždy dokážete najít něco, čím všechny sjednotíte. Jste klidní a tolerantní a dlouho dokážete zachovat klid. Umíte ale současně projevit tvrdost, pakliže narazíte na nespravedlnost a faleš.

Mohlo by se vám líbit

Životní číslo 7

Láká vás tajemno a mystika, což souvisí s tím, že máte dar předvídat, co se stane. Máte silnou intuici a dokážete vycítit, jak se věci mají, zda bude něco fungovat či ne. Vaše vnímání může být až ohromující a na někoho může působit až fascinujícím dojmem. Někteří lidé vycítí, jak hluboko dokážete nahlédnout, a budou se na vás obracet o radu v souvislosti se zásadními životními rozhodnutími. Dost možná se zajímáte také o paranormální jevy. Jste obdařeni schopnostmi vhledu a umíte sami sobě vnutit disciplínu, jaká je vlastním mágům a čarodějnicím. Můžete v sobě objevit dat vykládat karty či různými metodami věštit buducnost.

Životní číslo 8

Skvěle dokážete nakládat s penězi. Vždy se vejdete do rozpočtu a zbyde vám ještě rezerva. Jste rození obchodníci, ale skvěle by vám sedla i pozice makléře nebo rovnou generálního ředitele. Lidé vás instinktivně respektují. Jste okouzlující a sebejistí. Pokud se dokážete vyvarovat autokratického chování, dokážete z lidí dostat z lidí to nejlepší. Pozor na to, abyste neposuzovali sebe i jiné podle majetku. Mohlo by to ale odvádět pozornost od toho, co je skutečně důležité a mohlo by to být i příčinou vašeho pádu. Zvolněte, netlačte nikdy na pilu. Dejte si čas stavět vše na pevných a tedy i trvalých základech.  

Životní číslo 9

Kdybyste žili v dávných dobách, byli byste vesnické vědmy nebo potulní kazatelé. V podvědomí si nesete zkušenosti spojené s ostatními osmi čísly. Díky tomu dokážete pochopit i věci, které se rozumem nedají vysvětlit. Lidé za vámi mohou chodit s prosbou o radu, protože dokážete postavit problémy do správné perspektivy a nalézt jejich duchovní význam. Hluboko v sobě máte zakořeněnou potřebu seberealizace a můžete propadnout až depresi, pokud cítíte, že něčeho nedokážete dosáhnout. Ačkoli druhé umíte povzbudit a podržet, sami občas svádíte boj sami se sebou.    

Zdroj článku