Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5 cviků jógy, které vás během deseti minut zbaví stresu

Máte toho za celý den dost a býváte ve stresu? Tyhle rychlé a uklidňující cviky vás zbaví napětí stoprocentně. Jóga totiž snižuje hladinu úzkosti a krevní tlak, což je skvělé pro naše srdce. Stačí deset minut denně a budete se cítit mnohem lépe.

Redakce Marianne | 26. 03. 2014


30 sekund: Pozice stromu

02-tree-pose-lgn-48241325

Postavte se a pokrčte levou nohu tak, aby se chodidlem dotýkala pravého kotníku. Vzpažte, jako byste se chystala k modlitbě, ramena směřují nahoru a dlaně jsou otevřené. Vydržte třicet sekund.

15 sekund: Fierce hold

03-fierce-hold-lgn-14021034

Postavte se, nohy mějte u sebe lehce pokrčené v kolenou, kolena se dotýkají. Vystrčte zadeček dozadu, jako byste se chystala sednout. Pak natáhněte ruce nahoru co nejblíže uším. Vydržte patnáct sekund.

1 minuta: Pozice letícího psa

04-bird-dog-pose-lgn-18779690

Klekněte si na zem, jednou rukou se opírejte dlaní o zem, druhou ruku zvedněte před sebe tak, aby byla rovnoběžná s podlahou. Souběžně zvedejte opačnou nohu nahoru tak, aby i ona byla rovnoběžně s podlahou. Vydržte po dobu jedné minuty, pak se vraťte do výchozí polohy a opakujte na druhé straně.

30 sekund: Most

05-bridge-pose-lgn-47187782

Lehněte si na záda, ruce mějte natažené podél těla. Pak s nádechem zvedněte pánev z podlahy nahoru, mírně stlačte hýždě, nohama se opírejte o zem. Chvíli vydržte a pak se s výdechem vraťte zpět do výchozí pozice. V této pozici posilujete hlavně paže, zápěstí, zádové a hýžďové svaly a protáhnete si také kotníky.

15 sekund: Kobra

06-cobra-pose-lgn-95797776

Lehněte si na břicho, nohy mějte natažené, prsty na nohách se dotýkají podlahy. Ruce jsou pokrčené a dlaněmi se opíráte o podložku. Pak se nadechnete, při výdechu zvednete hlavu a pomalu se opřete o předloktí. Dívejte se před sebe a žebra tlačte vpřed.

Související články