Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

5 rychlých a levných domácích tipů na zkrášlení těla

Skrývá se tajemství lesklých vlasů v šálku čaje? Je možné zbavit se uhříků pomocí jogurtu? Pokud jste v úzkých, zkuste tyto triky, jak díky kuchyňským přísadám vypadat opět nádherně.

Redakce Marianne | 28. 03. 2014


Zrovna mi došel gel na vlasy! Jak teď dám svým vlasům nějaký tvar?

Udělejte si vlastní želatinu! Bez chuti i zápachu, aby vaše vlasy nevoněly po zákusku. Jakmile želé trochu zhoustne, bude mít stejný účinek jako slabší gel, který vám dodá ten správný šmrnc. Naberte si lžíci připravené želatiny a promněte ji chvíli mezi dlaněmi. Tím se želatina zahřeje a lehce rozpustí. Poté ji vpracujte do vlhkých vlasů od středu až ke konečkům. Pokud máte vlnité vlasy, postupujte směrem vzhůru, aby vaše vlny dostaly tu správnou formu.

Moje pokožka je příliš vysušená a tělové mléko rychle vyplýtvám.

Zklidňující a snadno dostupnou alternativou je kokosové mléko. Přes noc z něj můžete vytvořit výborný tělový hydratační krém. Stačí mléko přelít do uzavíratelné nádoby a uložit do ledničky. Během 24 hodin mléko zhoustne a můžete jej použít dle potřeby. Kokosové mléko seženete do
50 Kč a z něj vytvořené tělové mléko vám vydrží až tři týdny.

Mám na bradě akné a ráno mě čeká důležitá schůzka.

S uhříky zatočí troška bílého jogurtu. Obsahuje totiž kyselinu mléčnou a probiotika, která pomáhají zklidnit zánět a eliminují zarudnutí. Naneste si jej před spaním, nechte přes noc působit a ráno opláchněte vodou.

Za hodinu vyrážím s přáteli na tah, ale došla mi rtěnka.

Zamiřte do spíže pro plechovku řepy. Pár kousků rozmačkejte v míse, do bohaté třešňové barvy ponořte vatovou tyčinku a naneste si červeň na rty. Nechte šťávu zaschnout a poté přejeďte rty balzámem, aby byla vaše ústa pěkně hydratovaná. Barvu můžete také nanést na tváře namísto tvářenky.

Nestíhám zajít ke kadeřníkovi, aby mi oživil barvu vlasů, a tento víkend mě čeká zvláštní akce.

Uvařte si šálek čaje. Jakmile vychladne, použijte jej jako přeliv po umytí vlasů šamponem. Ošetří vaši vlasovou pokožku, podpoří lesk a zanechá na vlasech nádech barvy. Heřmánkový čaj použijte pro rozjasnění blond vlasů, černý čaj oživí hnědé kadeře a rusovlásky ocení pomoc červeného čaje, např. rooibos.

Související články