Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

6 snadných cviků, ke kterým stačí kuchyňská židle

Ztrácíte motivaci ke cvičení a začíná na vás padat jarní únava? Nevzdávejte to a chytněte se židle. Klidně kuchyňské, nebo té, co máte v kanceláři. Změna vám pomůže znova nastartovat chuť do cvičení. Stačí si přihodit do kabelky pořádné boty a mít aspoň trochu místa (to abyste někoho nekopla do obličeje).

Redakce Marianne | 10. 03. 2014


Glute Kicks

15-minutes-to-trim-glute-kicks-a_medium_copy

Opřete se o hranu židle čelem k židli, ohněte se v pase a dlaně položte na okraj sedadla. Zvedněte levou nohu dozadu a držte ji tak, aby tvořila přímku s trupem. Položte dolů a opakujte 12× na každou stranu. Ujistěte se, že hýždě jsou stažené.

Hip & Thigh Trimmer

15-minutes-to-trim-hip-thigh-trimmer-b_medium_copy

Postavte se za židli a položte ruce zlehka na zadní stranu opěradla. Pravou nohu pokrčte a lehce ji otočte tak, aby koleno směřovalo k zemi. Pak nohu zvedněte o několik centimetrů nahoru tak, aby horní část těla směřovala dopředu. Snažte se být vzpřímená a zaměřte se na stehenní svaly. Pak nohu položte a zopakujte 12×, totéž udělejte s druhou nohou.

Leg Toner

15-minutes-to-trim-leg-toner_medium_copy

Postavte se za židli, ruce mějte opřené o opěradlo. Pokrčte kolena a zvedněte paty ze země tak, že budete balancovat na špičkách chodidel. Vydržte asi 30 sekund, pak se narovnejte. Opakujte 2×.

Triceps Dip

15-minutes-to-trim-tricep-dip-a_medium_copy

Sedněte si na okraj židle s nohama na zemi, dlaně se opírají o okraj sedadla. Pak udělejte jemný pohyb směrem dopředu tak, že dolní část zadečku se jemně dotýká okraje židle a nohy tvoří úhel 90°. Pak pokrčte paže a sehněte se o několik centimetrů tak, aby lokty tvořily devadesátistupňový úhel. Opakujte 10×.

Ab & Butt Lift

15-minutes-to-trim-ab-butt-lift_medium_copy

Židli odsuňte stranou a lehněte si na zem, chodidla jsou celou plochou na podlaze. Pak zvedněte pánev a paty ze země, podlahy se dotýkají jen špičky chodidel. Trup a stehna jsou v přímce. Vydržte 2 sekundy, stahujte bříško i zadeček. Vraťte se do základní polohy a opakujte 12×.

Full Body Stretch

15-minutes-to-trim-full-body-stretch-b_medium

Postavte se k židli z levé strany, vaše levá ruka spočívá na okraji opěradla. Nohy jsou u sebe a chodidla mírně od sebe – tak, že prsty směřují do stran (tvoří písmeno V). Pomalu se sehněte a snažte se pravou rukou dotknout země, hlava je svěšená a díváte se dolů. Pak zvedněte trup a pravou ruku natáhněte směrem k hlavě – trup a ruka jsou narovnané. Pak protáhněte trup, hlavu zvedněte nahoru v mírném záklonu a pravou ruku vzpažte. Dívejte se do stropu a vydržte asi 5 sekund. Pak se vraťte do základní pozice. Opakujte 5×.

Foto: Den Hilmar Meyer-Bosse/Woman’s Day

Související články