Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

6 tajemství mladě vypadajících očí

Trápí vás opuchlé a unavené oči? Tak s tím je teď konec! Tyto triky vám uberou hned několik let a vytvoří dojem „vyspala jsem se skvěle, děkuji!“.

Redakce Marianne | 25. 04. 2014


1. Dejte svému obočí tvar

Pouhé vyplnění prořídlých míst nebo vytrhání nadbytečných chloupků bude mít stejný efekt jako menší lifting, čili budete vypadat odpočinutější.

2. Zbavte se otoků

Vložte na pár minut kovovou lžíci do mrazáku a poté si vypouklejší částí udělejte lehkou masáž. Než nanesete pleťový krém, počkejte, dokud otoky nesplasknou.

3. Pozor na oční stíny

Tekuté i sypké oční stíny mají tendenci usazovat se v jemných linkách okolo očí. Tím se zvýrazní veškeré nedostatky. Jedinou výjimku tvoří báze pod make-up, která rozjasní pleť a vyhladí vrásky.

4. Zatočte s pytli pod očima

Naneste si pod spodní řasy bronzové oční stíny, opticky zamaskují otoky. (Pokud máte tmavší odstín pleti, volte i tmavší odstín hnědých očních stínů.)

5. Zakryjte tmavé kruhy pod očima

Kruhů se zbavíte použitím správného korektoru. Vyberte vždy odstín, který je o něco světlejší než vaše pleť. Korektor s broskvovým nádechem zakryje modré kruhy, zatímco narůžovělý korektor skryje ty hnědé.

6. Správný oční krém

Vybírejte pečlivě, škála je velmi pestrá. Pokud trpíte na otoky okolo očí, zvolte krém s kofeinem nebo vitaminem K. Pro boj s kruhy pod očima použijte opět krém s kofeinem, jelikož zužuje krevní cévy, které kruhy vyvolají. Krémy s vitaminem C nebo arbutinem si poradí s hnědými skvrnami okolo očí. Chcete-li zjemnit vrásky, hledejte na etiketě retinol. Ten napomáhá tvorbě kolagenu a antioxidantů, čímž zabrání dalším škodám.

Související články