Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

7 snadných tipů pro lepší vlasy, kůži, mysl i tělo

Myslíte, že není možné, abyste se cítila a vypadala líp? Možné je všechno a není to zase až tak těžké. Stačí, když se pokusíte do svého každodenního režimu zakomponovat následující tipy, a uvidíte, jak prokouknete.

Redakce Marianne | 7. 06. 2014


Dejte vlasům lesk

Vlasy budou vypadat mnohem zdravější a krásnější, když se budou lesknout. A jak to provést? Když se budete sprchovat, úplně na konci otočte tryskou a opláchněte vlasy studenou vodou, a to po dobu 5–10 sekund. Chlad uzavírá vlasovou kutikulu (šupinatou vrstvu vnější vrstu vlasu), a dodá tak vlasům více lesku.

Víčka bez otoků

Oči míváme opuchlé z mnoha důvodů, velmi často je důvodem vyčerpání, nedostatek spánku či nahromadění lymfy. Pomůže manuální lymfodrenáž nebo mikromasáž očního okolí. A skvěle zabere černý čaj. Obsahuje třísloviny, přírodní diuretikum, které odvodňuje a zbavuje otoků. Uvařte si tedy čaj, nechte ho vychladnout a čajové sáčky si pak na deset minut přiložte na oči.

Chraňte obličej před poškozením

Autorka knihy Zapomeňte na facelift, dermatoložka Doris Day, říká, že máme použít všechny možné produkty určené pro péči o pleť, a to od tváře až po dekolt. Znamená to použití přípravků s SPF, anti-aging produkty a tak dále. Je jedno, jakou značku použijete, důležitá je každodenní péče!

Peeling pro měkčí rty

Suché, drsné a popraskané rty nevypadají hezky. Ovšem dá se to změnit. Velmi dobře fungují tzv. exfoliační přípravky. Můžete také smíchat vazelínu s cukrem a aplikovat na zubní kartáček. Pak jemně masírujte rty po dobu jedné minuty, potom opláchněte.

Cvičení jako rutina

Pokuste se cvičit v dopoledních hodinách. Podle jedné studie 75 % ranních sportovců vydrží u cvičení ve srovnání s 25 % večerních cvičenců. Když budete cvičit ráno, získáte dostatek energie pro ceý den a pořádně také rozproudíte metabolismus.

Jídlo pro lepší spánek

Miska cereálií a mléko jako pomocník pro lepší spánek mají vědecký základ. Kombinace bílkovin a sacharidů nastartuje mozek, aby více produkoval serotonin, hormon, který navozuje pocit pohody a štěstí. Nemáte hlad? Zkuste šálek teplého mléka, které vás možná uspí stejně dobře.

Seďte a stůjte správně

Věřte tomu nebo ne, to, jak sedíte, může hodně ovlivnit i vaši náladu. Kontrolujte tedy svoje držení těla po celý den. Když stojíte, narovnejte se, hlavu dejte vzhůru, ramena dolů a chodidla opřete o podlahu. Správné držení těla přirozeně rozšiřuje vaši hruď, takže budete mít více kyslíku, což pomáhá uklidnit fyzické a emocionální reakce vašeho organismu na stres.

Související články