Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Důmyslná předsíň

Lyže, mycí prostředky, potraviny, oblečení. Kam s tím? Tomáš Strnad z Prahy chtěl mít všechno v předsíni. Jeho přání jsme mu splnili.

Redakce Marianne | 7. 07. 2013

Interiérová designérka Lenka Hlaváčová:

Tím, že jsme předsíň propojili s kuchyní, vniklo do prostoru i více světla."

Rychlý průvodce

V ČEM BYL PROBLÉM

Předsíň ve starším panelákovém bytě byla původně obložená tkaninou, která se léty odchlipovala a byla nepříjemně cítit těžkým dámským parfémem. Kromě ní bylo třeba odstranit i starý prochozený koberec a PVC a celou podlahu zarovnat. Přáním nového majitele bylo zde vytvořit prostornou skříň, do které by se vešlo oblečení, domácí a hygienické potřeby, koše na prádlo a lyžařské vybavení. Problematická ovšem byla pevně umístěná příčka se zabudovanou vzduchotechnikou, která zbytečně zasahuje do místnosti.

NAŠE ŘEŠENÍ

Nejdůležitější bylo vyrobit skříň na míru, která by rafinovaně dokázala skrýt i vzduchotechniku. Koberec a PVC jsme vyměnili za měkkou vinylovou podlahu zelenkavé barvy, která je materiálově kvalitnější a déle vydrží.

predsin6_copy

BAREVNÁ PALETA

Na stěny a dveře byla použita čistě bílá barva. Podlahu oživila vinylová krytina ve světle zelené barvě, k níž příjemně ladí světle béžová skříň, antracitový botník a dřevěný obklad ze smrku.

NÁKUPNÍ KOŠÍK

PROMĚNA

Stavební práce 75 050Kč
Skříně s botníkem 34 358Kč
Podlaha 4 800 Kč
Dveře 15 000 Kč
Osvětlení 2 756 Kč
Celkem 131 964 Kč

TEXTIL A DOPLŇKY
Celkem 10 360 Kč


PROMĚNA + DEKORACE

Celkem 142 324 Kč


Tomáš Strnad bydlí se svou přítelkyní v malém panelovém byte na pražských Petřinách, kam se přistěhovali před více než půl rokem. Od začátku je trápil nedostatek úložného prostoru, a tak vše končilo v předsíni – mycí a úklidové prostředky, krabice, vysavač, zkrátka cokoli, co nechtěli mít v ložnici a v obýváku. Za čas tato místnost připomínala spíše skladiště a s tím se muselo začít něco dělat. Tomáš si přivzal na pomoc designerku Lenku Halváčovou, která mu doporučila skříň na míru. „Velice nás limitovala příčka se vzduchotechnikou, kterou nešlo zbourat. Nechali jsme ji zakrýt panelem, který společně se skříněmi vytváří jeden blok. Do té stěny skříně, která na schovanou vzduchotechniku navazuje, jsme nechali vyříznout otvor s mřížkou, kterou proudí chladný vzduch ze šachty. Můžou tu být tedy uskladněné potraviny,“ říká Lenka. Největší radost Tomášovi udělaly boxy na tříděné prádlo. „Jsem rád, že už nám nestraší prádlo v obýváku. Teď je schované, a ještě ho můžu rovnou rozdělit,“ pochvaluje si Tomáš. Místem na odkládání tašek a bund se stal na míru vyrobený botník s policemi a zrcadlem, jež prostor opticky zvětšilo. Přání majitele, aby interiér nepůsobil jako typicky panelákový, vyřešila Lenka dřevěným obkladem, který pokračuje až do vedlejší místnosti. Byt tak získal osobitý vzhled připomínající venkovskou dřevostavbu.


Řekla o proměně

Designérka Lenka Hlaváčová:

„Aby výsledek dopadl dobře, nestačí jen nápad, ale především šikovní řemeslníci, kteří ho zrealizují. Vybírejte takové firmy, jež mají dlouholeté zkušenosti a dobré reference. Řemeslníci, na které jsme se obrátili, byli spolehliví, rychlí a nemuseli jsme řešit žádné reklamace. Stavební práce, výroba a montáž skříně i instalace dřevěné stěny, to vše dopadlo na jedničku.“

Kde jsme nakupovali

Skříň a botníkovou část se zrcadlem vyrobil na zakázku Martin Votava. Podlahu jsme koupili přes www.velvetkoberce.cz, dveře přes www.sepos.cz. Dekorace jsou z obchodů BoConcept, Kika, Superstore DBK a Naoko.

Důmyslná předsíň

Související články

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Byt
Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness