Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Inspirace na vánoční výzdobu: Zahalte svůj domov do bílé barvy!

Úspěšná blogerka Andrea Virágová má ráda bílou bavu, kterou kombinuje s šedou a černou. Chvojí a zeleň proměnily její domov v zasněžený les.

Redakce Marianne | 14. 12. 2014

“Svůj sen o bydlení si plním od doby, kdy jsme se před čtyřmi roky přestěhovali do vsi na západě Slovenska. Náš domov zkrášluju neustále – šiju, pletu, háčkuju a také ráda nacházím skrytou krásu ve starých věcech,” říká blogerka Andrea Virágová. 

Snimek_obrazovky_2014-12-14_v_16.52.50

Více inspirace na vánoční výzdobu i božské cukroví naleznete na jejím blogu: http://revedevivre.blogspot.sk

1. Krb

Snimek_obrazovky_2014-12-14_v_17.03.02

Vánoční věnec pověšený na zrcadle Andrea doplnila šiškami, větvičkami stříbrného krásnohlávku a zimostrázu. Za tmy římsu rozzáří čajová svíčka plápolající uvnitř keramického kostelíku.

2. Vánoční čaj

Snimek_obrazovky_2014-12-14_v_16.56.14

K Vánocům patří horké nápoje, protože by všechno mělo lahodit i oku, je tenhle čaj ozdobený plátkem jablka a skořicí. K tomu domácí mandlové suchárky, a večerní pohoda může začít.

3. Věnec

Snimek_obrazovky_2014-12-14_v_16.54.24

Vánoční věnec tvoří polystyrenový základ omotaný bílou taftovou stuhou. Na ní jsou pomocí špendlíků připnuté nastříhané čtverečky z látky o rozměru 9 × 9 centimetrů. Celý věnec Andrea nakonec zkrášlila ozdobami a mašlí.

4. Kouzelné zátiší

Snimek_obrazovky_2014-12-14_v_16.55.15

Odkládací stolek zdobí stromeček vytvořený z ruliček notového záznamu vsazený do starého, opraveného rámu. Spolu s mističkami na čajové svíčky a živým umělým stromkem v květináči vytváří hned vedle bílé stařičké kredence krásné zátiší.

5. Stolek

Snimek_obrazovky_2014-12-14_v_16.54.52

Andrein manžel ho zdědil po babičce. Stolku přitom stačil nový nátěr, a je jako nový. Bílá barva navíc dává vyniknout dekoracím a svícnu. Ten tvoří skleněná váza z Ikea ozdobená bílou saténovou mašlí, pár větviček túje a sněhových kuliček, a samozřejmě silná bílá svíčka.

6. Brusle

 Snimek_obrazovky_2014-12-14_v_16.53.24

Roh místnosti Andrea ozvláštnila originální dekorací – svými starými bruslemi, které po letech objevila na půdě. Naplnila je větvičkami túje a zimostrázu. Stejné větve a velké bílé svíčky proměnily starou dřevěnou bedničku v nápaditý svícen.

7. Dárky pod stromečkem

Snimek_obrazovky_2014-12-14_v_16.55.45

Zdobení vánočního stromku se nese v podobném duchu jako ostatní výzdoba v domě. Bílé ozdoby ve tvaru vloček a hvězd evokují nevinnost a čistotu. Dárky jednoduše zabalené v bílém papíru jsou dozdobené větvičkou. Nejhezčí dekorací je ale rodinný mazlíček - černá kočka Vilmuška. „Před třemi lety jsme si ji vzali z útulku a s láskou se o ni staráme. Když jsem loni pod stromeček dala dárky, vydržela tam ležet skoro celý večer,“ vzpomíná Andrea.

Související články

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Proměny
Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Dům
Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem

Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem