Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Isabella Pacchioni: Na astma, únavu i bolest? Příroda!

Nedávno jsem se na tiskové konferenci, kde byla na český trh uvedená francouzská přírodní kosmetika Puressentiel, setkala s její zakladatelkou a velmi zajímavou ženou, která stojí za všemi produkty značky - Isabellou Pacchioni. O rostlinách a jejích účincích ví téměř vše. Vyzpovídala jsem ji:

Soňa Kotulková | 26. 05. 2017

Co stojí za boomem přírodní kosmetiky?
Dříve byl u přírodní kosmetikou zasádní problém, a to, že produkty nebyly pro spotřebitele tak příjemné - např. se lepily, hůře se roztíraly nebo vstřebávaly. Ale pokrok šel tak dopředu, že přírodní kosmetiku teď texturami od té běžné už skoro ani nepoznáte. Může vám až připomínat silikon, ale přitom je 100% z přírody.

Proč bych se měla rozhodnout právě pro vaši značku?
Za prvé naše výrobky fungují, za druhé oproti chemickým sloučeninám nevykazují žádné vedlejší účinky. A za třetí jsme ekologičtí, takže je to chrana životního prostředí.

Jaký je váš nejoblíbenější produkt?
Každý den používám čistící sprej do vzduchu se 41 esenciálními oleji. Kdysi jsem totiž měla velké problémy s dýcháním a astmatem, takže potřebuji, aby vzduch v prostorech, kde se pohybuji, byl opravdu čistý. Pak se mi mnohem lépe dýchá. Používám ho už deset let a od té doby nemám vůbec problémy s astmatem. Také mám hodně ráda produkty na svaly a klouby, protože mě kvůli józe občas pobolívají. Pomáhá mi náš uvolňující roll-on -cpřed a také po lekci. Stejně tak ho používám i při lyžování, protože vím, že tam kolena opravdu trpí.

Sprej

Jak dlouho přírodní přípravky vydrží, když se otevřou?  
To je uvedeno na každém výrobku, v ikonce otevřeného kelímku s číslem - to určuje, za kolik měsíců ho od prvního otevření musíte spotřebovat. Produkty Puressentiel obsahují esenciální oleje, které působí antibakteriálně, antivirově, antimikrobiálně i antimykoticky. Esenciální oleje vynikající konzervanty. Díky tomu už nemusíme používat žádné jiné konzervační látky, protože tuhle roli zastoupí právě ony.

Jakým způsobem nejlépe používat oleje na aromaterapii v interiéru? 
Doporučuji nakapat do difuzéru čisté esenciální oleje, protože ty se nesmí pálit ( např. v aroma lampách), ale důležité je je pomalu se zahřívat. Ale nejjednodušší a nejrychlejší na použití aroma látek je nastříkání spreje do vzduchu.

Co vás vedlo vytvořit řadu kosmetiky pro sportovce na svaly a klouby?
To, že esenciální oleje mají výrazné protizánětlivé účinky. Naše výrobky obsahují např. esenciální olej zvaný winter green, který téměř se téměř z 99% procent skládá ze salycilátu methylu, což je molekula, která se objevuje třeba v aspyrinu. Působí proto proti bolesti, zánětům a taky ulevuje svalům.

Svaly

Jak tyto produkty používat?
Masážní olej na svaly a klouby se používá před a po výkonu, aby se svaly připravily a pak uvolnily. Pak také máme roll-on ( o kterém jsem již mluvila) - výborně ulevuje od bolesti. Roll-on je nejprodávanějším výrobkem z řady, má masážní kuličku, které slouží k hloubkové masáži svalů. Díky ní je snadná i automasáž. Že funguje potvrzuje i fakt, že řadu používají sportovci na nejvyšších vrcholových úrovních. Kvůli antidopingovým kontrolám nemůžou používat cokoliv. Naše produkty jsou jsou přírodní, ale také velmi účinné.

Skrumaz

Nemůže u někoho na tyto přírodní látky vzniknout alergie?
Ne více, než na jiné kosmetické produkty. I velmi silné esenciální oleje jsou tělem velmi dobře přijímané, pokud člověk ví, jak je správně používat. Navíc všechny naše produkty podléhají také různým studiím a testům na snášenlivost.

Vím, že máte také aromaterapeutickou relaxační řadu. Když jsem unavená, jak s ní pracovat?
Vynikající je po koupeli, před spaním, použít masážní olej s levadulí a neroli. Vynikající je pak také sprej na podporu spánku a roll on na odbourání stresu. A pro ty, co mají velké problémy s usínáním,  máme i speciální tabletky.

Sona

 

 

 

 

 

 

Související články