Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Jak na cizí jazyky? TIP 1: málo, ale často

Určitě znáte zásady zdravé výživy – výživoví poradci tvrdí, že bychom měli jíst alespoň pětkrát denně v malých dávkách. Se studiem je to podobné, však i proto bývají nejoblíbenější částí výuky přestávky… Díky nim totiž získáte energii na další vstřebávání nových informací.

Redakce Marianne | 27. 08. 2012

Určitě to znáte, snažíte se na něco soustředit, ale neustále ztrácíte pozornost… Rozkouskovaná hodina, během které se studiu jazyka věnujete opravdu naplno, je efektivnější, než když si od sedmi do osmi sednete nad učebnici… Začnete se vrtět, půjdete si nalít pití, zkontrolovat děti… A z plánované hodiny učení si nakonec nezapamatujete nic.

Nezdrží vás to!

Zkuste to jinak – věnujte se třeba deset minut po ránu jednomu tématu, např. opakování slovíček. Věřte, že když si slovíčka projdete během cesty do práce, nijak vás to nezdrží. Po obědě máte určitě chviličku na to, abyste třeba přepsala pár vět podle diktátu nebo si opět zopakovala slovíčka z rána… No a večer si v klidu můžete pustit třeba anglickou nahrávku a trénovat poslech!

malo_catso

Spočítejte si to…

Když se budete cizímu jazyku věnovat chvilku ráno, odpoledne i večer a do toho vám ještě někdo zavolá, strávíte studiem kolem půl hodiny… Každý den! A pokud k tomu ještě přidáte konverzace s lektorem, můžete se dostat na velmi pěkná čísla. Ovšem pokud budou konverzace individuální, ale o tom zase někdy příště…

V ALA dostanete všechny studijní materiály a jednoduchý studijní plán. Díky tomu procvičováním materiálů strávíte studiem cizího jazyka opravdu přibližně půl hodiny denně. Nenásilně, nebude vás to zdržovat. Mrtvé časy, kdy jen bezcílně brouzdáme po internetu, koukáme na televizi nebo do blba, máme všechny. Jde jen o to, přiznat si to…

Pavla Vraspírová

Související články