Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Kam vyrazit v červnu za hudbou?

Podle německého skladatele Roberta Schumanna „závisí hudba na Bachovi jako náboženství na svém zakladateli“. V červnu si Bachovy skladby můžete poslechnout na několika koncertech, které se konají v rámci festivalu "Bach for All". Tento měsíc je ale plný dalších hudebních akcí, a tak vám přinášíme tipy na ty nejzajímavější.

Bach for All

Prahou se sedmnáctého června opět rozezní skladby Johanna Sebastiana Bacha v rámci festivalu Bach for All. Nejznámější světová díla i méně známé kompozice tak přední umělci zahrají v podání, které se maximálně přiblíží veřejnosti.

Byli bychom rádi, kdyby si Bachovu hudbu mohl poslechnout opravdu každý. Chceme ji přiblížit i mladé generaci, proto jsme sestavili takový program, který by měl bavit i ji. Jeden z koncertů bude pojatý jazzově. Do dalšího koncertu, Luteránské mše, se bude moci zapojit i publikum. Každý z příchozích bude mít před sebou zpěvník, a pokud bude chtít, může si zazpívat chorály společně se sborem pod vedením dirigenta a varhaníka Roberta Huga. Tak, jako tomu bývalo v době Bachova života,“  říká zakladatel festivalu Jakub Kubíček a dodává, že hudba Johanna Sebastiana Bacha je univerzální, nadčasová a posledních 250 let byla vzorem a inspirací pro většinu skladatelů.

První koncert v rámci festivalu Bach for All se uskuteční 17. června od 19:30 v prostoru Španělské synagogy v Praze. Další budou pokračovat až do 28. července na dalších místech hlavního města. Více informací na bachforall.cz

bach for all

Elvis – Live on screen

Live on Screen je unikátní projekt, díky kterému ožijí 8. června v O2 Areně slavné písně krále rock and rollu Elvise Presleyho. S velkolepou show přijede do České republiky bývalá manželka samotného Elvise, Priscilla Presley.

Na velkoplošné LCD obrazovce, zavěšené nad podiem, zazpívá Elvis Presley nejznámější hity, které psaly historii hudby. Koncert doprovodí Český národní symfonický orchestr. Priscilla Presley osobně pak během koncertu odvypráví mnoho příběhů spojených s Elvisem.

elvis

Aerodrome Festival

Aerodrome Festival, dříve jednodenní hudební akce známá především jako oblíbená cílová destinace příznivců rocku, hard coru a metalu, se v letošním roce představí ve zbrusu nové podobě. Dramaturgie nabídne multižánrový rozměr a hudební produkce bude doplněna o bohatý doprovodný program. Během tří dnů od 28. - 30. června vystoupí na dvou pódiích přes třicet zahraničních účinkujících. Největší hvězdou je asi zpěvačka Lana del Rey, dále je na programu Wiz Khalifa, Bullet For My Valentine, Crossfaith, Celeste Buckingham, Stone Sour, Macklemore, Nine Inch Nails, Limp Bizkit a další.

aerodrome

ČTĚTE TAKÉ: Koho jsme v roce 2017 nejvíce poslouchali?