Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Krásné zuby ženám sluší

Komerční článek - Zuby jsou ozdobou každé dámy. Pokud září bílou, nevadí, že nejsou úplně rovné. Bělení zubů není jen trend dnešních dnů. Už naše babičky si zuby drhly solí nebo jedlou sodou. Hezké zuby jednoduše dělají ženu krásnější. Na tom se nikdy nic nezmění.

Redakce Marianne | 18. 07. 2013

Propagace značky Asklepion.
Marianne.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Základem je správná péče o zuby

To, že chodíte pravidelně k zubaři, neznamená, že se o svůj chrup staráte dobře. Podstatná je každodenní péče doma. Není správné dřít si zuby a dásně do krve tím nejtvrdším kartáčkem. Ideál představuje středně tvrdý a jemné kroužení po povrchu zubů nejméně po dobu tří minut.

Další čas vám zabere čištění mezizubních prostor zubní nití nebo speciálními kartáčky. Mezi zuby se právě drží bakterie, které nejen způsobují vznik kazů a zubního kamene, ale mohou podporovat i zrod problémů s plícemi nebo cukrovkou. Ačkoli se to nezdá, ústní hygiena je opravdu důležitá.

Opomíjená dentální hygiena

Proces, během kterého vás specialista zbaví zubního kamene, původců paradentózy a zánětu dásní, se nazývá dentální hygiena. Tento typ zubní očisty mnoho lidí nebere vážně, ačkoli se jedná o léčebnou záležitost. Měly byste na ni chodit dvakrát ročně. Zákrok si ale musíte většinou hradit ze svého. Stojí okolo 1000 Kč. Zabráníte tak ale vzniku řadě nepříjemností. Můžete tak předejít zubním implantátům. Navíc tak lze získat světlejší odstín chrupu.

Pokud chcete běloskvoucí zuby, nezbývá vám než navštívit specialistu, který vaše zuby vybělí. Každý má ale svou přirozenou barvu chrupu. Pokud není křídově bílá, nebude taková ani po zákroku stomatologa. Samotnému odstranění zažloutlého nánosu předchází právě dentální hygiena.

Jak probíhá čištění a bělení zubů

Poté, co lékař odstraní zubní kámen, vyrobí spec. nosič podle tvaru vašich zubů, který zajišťuje rovnoměrné působení bělícího gelu. Během účinkování přípravku, jež podle výsledků testů nenarušuje zubní sklovinu, se zuby někdy ozařují tzv. modrým světlem. Světlo gel zahřívá a zvyšuje tak jeho účinnost. S vedením odborníka můžete provádět bělení zubů i doma. Lékař vám vyrobí nosič. Gel pak na zuby nanášíte sami na noc.

Takové úkony provádí jak stomatologové nad rámec běžné praxe, tak např. kliniky estetické medicíny. Ty své služby, ke kterým se řadí i zasazování zubních implantátů, poskytují ve všech větších městech jako je Praha, atd.

Pokud máte zubní implantáty, můžete je také vybělovat. Jen je dobré dávat na umělý chrup pozor. Pokud má implantát barvu přizpůsobenou vašemu původnímu – žlutému – zbarvení, pak to lze řešit světlejší korunkou. V některých případech ale lékaři doporučují spíše výměnu celého zubu. Bělení proto raději se svým stomatologem vždy konzultujte.

Související články