Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

(Ne)viditelný design

Pusťte si plastový nábytek do domu! Rušit vás rozhodně nebude. Je totiž sotva vidět!

Redakce Marianne | 22. 08. 2013

Ty tam jsou doby, kdy byl plast vnímán jako něco podřadného. V interiéru mu to naopak sluší a umí se tvářit nanejvýš sofistikovaně. Zářným příkladem jsou například plastové doplňky značky Kartell. Jejich nábytek slaví po celém světě obrovský úspěch, a jak by také ne, když jedním z designérů, se kterým spolupracují, je známý extrovert a úspěšný designér Philippe Starck.

A byl to právě on, kdo pro Kartell navrhl řadu Ghost. Židle z této série se staly nesmrtelným evergreenem, který do svého interiéru přivítal nejeden vášnivý milovník designu.

Pozadu v tomto trendu nezůstal ani celosvětově populární severský design. Oblíbenou švédskou Ikeu zde nyní necháme stranou a podíváme se do Dánska. Třiapadesátiletý návrhář John Brauer nás zcela okouzlil svým stolkem Illusion. Inspiraci designér nejspíš hledal v šapitó a kabaretu při vystoupení kouzelníka. Johnu Brauerovi se jeho trik opravdu vyvedl, a svůj stolek tak nechal ‚zmizet‘ pod nařaseným ubrusem. Opravdu nádherný nábytkový kus, a přitom celkem dostupný (cena začíná zhruba na 180 eurech, tedy asi na 4700 korunách).

V české kotlině je tento trend zastoupen například neviditelnou plechovkou s neviditelným brčkem od DT GLASS. Pro firmu ji navrhla designérka Matali Crasset a vyrobili ji tradiční železnobrodští skláři.

Podívejte se do galerie, a zjistíte, jak (ne)viditelný design stylově nakombinovat!

(Ne)viditelný design