Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Nová šance s klinikou Asklepion

Ženy, které prodělaly rakovinu prsu, mají možnost zapojit se do nového projektu a podstoupit unikátní rekonstrukci prsu z tukové tkáně.

Redakce Marianne | 5. 07. 2013

Máte maminku, sestru, babičku nebo kamarádku, která si prošla peklem rakoviny? Je tady jedinečná příležitost pro ženy, které kvůli zákeřné nemoci přišly o prs nebo prsy. Zcela zdarma jim bude umožněna rekonstrukce pomocí té nejmodernější metody – za pomoci vlastní tukové tkáně.

Pomoc pro 15 žen

Každý může přispět do mimořádného Fondu pomoci ženám po rakovině prsu, který nově založila klinika Asklepion. Jeden milion korun do fondu poskytne klinika Asklepion ve spolupráci s Institutem onkologie a rehabilitace Na Pleši. Tyto peníze pak pomohou až 15 ženám, které získají nová prsa pomocí revoluční metody lipotransfer.

„Vzhledem ke komplikované anamnéze pacientek po ablaci prsu je nutné každý jednotlivý případ pečlivě posoudit. Sestavili jsme proto speciální tým onkologů a chirurgů, kteří rozhodnou, zda je pro tu kterou konkrétní pacientku metoda rekonstrukce přenosem vlastního tuku, potažmo použitím implantátů vhodná,“ vysvětluje ředitel kliniky Asklepion a zakladatel Fondu pomoci Asklepion doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc. „Nicméně pro pacientky vhodně indikované se díky Fondu pomoci Asklepion otevírá skvělá možnost, jak se definitivně vyrovnat s následky závažného onemocnění.“

Ženy, hlaste se

Pokud nebude využita metoda lipotransferu, je tu ještě možnost použít prsní implantáty Expander. Jedinou podmínku, jak čerpat prostředky z Fondu pomoci Asklepion, splní vybrané ženy tím, že se aktivně zapojí do programu prevence rakoviny prsu a dají souhlas ke zveřejnění svého příběhu. Právě příběhy skutečných žen jsou hybnou silou v prevenci proti rakovině. „Jejich sdělení – i po rakovině se dá normálně žít – má sílu, která dokáže zachraňovat životy,“ říká ředitel kliniky Roman Šmucler.

Zájemkyně o čerpání prostředků z Fondu pomoci Asklepion se mohou hlásit prostřednictvím e-mailové adresy [email protected] nebo facebookového profilu kliniky Asklepion.

Související články