Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Proměna: Barevné sny chalupářů

Erika a Josef Sedláčkovi mají rádi víkendy na chalupě v Malíči, ale chvíle v ložnici si moc neužívali. Její výmalba je už nudila, uspořádání nábytku omezovalo, potřebovali police i lepší osvětlení.

Redakce Marianne | 27. 03. 2014

V čem byl problém

Při každém vstupu do ložnice padl zrak příchozího přímo na postel a ta v té chvíli neposkytovala intimitu. Výmalba v podobě modrého obdélníku za postelí i béžové zdi se manželům už omrzely a přemíra bílé barvy na nábytku i doplňcích nudila. Ložnice byla neútulná a od prkenné podlahy také chladná.

Naše řešení

Ložnici jsme vymalovali bílou barvou, aby o to víc vynikly nové barevné akcenty u nové sestavy polic na zdi i u starší skříně a komody, které jsme přetřeli. Postele jsme přemístili za dveře, vybavili je novým čelem a zeď za nimi natřeli nazeleno. Vnesli jsme doplňky, které ložnici opticky proteplí – závěsy, kožešinu na podlahu, doplňky a nové osvětlení.

Nákupní košík

Proměna

Nábytek 37 220 Kč

Textil 16 561 Kč

Osvětlení 8008 Kč

Celkem 61 789 Kč

Doplňky

Celkem 2824 Kč

Proměna + doplňky

Celkem 64 613 Kč

„Je až k nevíře, jak málo stačí k tomu, abychom se cítili v po- koji mnohem lépe než kdysi,“ líčí nadšeně Erika Sedláčková, když nás vede do ložnice chalupy, na kterou jezdí s manželem Josefem téměř každý víkend do Malíče u Litoměřic. „Už chápu, proč jsme v ložnici trávili jen nezbytně nutnou dobu,“ říká. Manželé se zde necítili úplně v bezpečí, protože ať už sem nenadále zaběhl malý Kryštof, nebo zaťukala Josefova maminka, postel byla okamžitě to první, na čem po vstupu spočinul zrak a co bylo předmětem jejich zájmu. „Malba modrého obdélníku na stěně za postelí už se nám okoukala a vadilo mi i to, že si před spaním nemohu číst při normálním světle, že není kam odložit drobnosti, co mají být po ruce, a že tu stojí psací stůl, u kterého ale nikdy nikdo nic nepsal, protože v kuchyni jsou k tomu lepší podmínky,“ zmiňuje Erika důvody, jež ji vedly k napsání k nám do redakce.

chatachata4

PŘED a PO

„Po setkání s Erikou přímo na chalupě bylo jasné, že chce ložnici barevně rozjasnit,“ říká interiérová designérka Klára Šumová. Aby byl účinek nových barev působivý, nechala všechny stěny ložnice vymalovat čistě bílou barvou. Starou, původně bílou šatní skříň navrhla přetřít tmavě modrou barvou, přelakovat a přemístit naproti vstupním dveřím. Tím si uvolnila zajímavý výklenek za dveřmi.

chata2chata3

PŘED a PO

Kdysi bílá starší komoda dostala jasně žlutý nátěr a mátově mentolové jsou nové police. Josef je zhotovil podle Klářina návrhu přesně na rozměry výklenku za dveřmi, který je vymalovaný stejným mátově mentolovým odstínem. K výklenku za dveř- mi nechala designérka přemístit postel, k níž Josef vyrobil nové čelo z březové překližky, takže postel je teď pro manžele bezpečným útočištěm se strategickou polohou. Klára vnesla do ložnice řadu zajímavých předmětů, které objevila na půdě i ve sklepě chalupy, a funkčním způsobem je využila – ať už jde o mosaznou tyč coby garnýž k zavěšení nových závěsů, nebo starodávnou lékárničku. Dále zrušila psací stůl, místo kterého umístila křeslo s osvětlením na čtení, a nové osvětlení je teď také u postelí i na stropě ve středu místnosti.

chata7chata6

PŘED a PO

Související články

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Lidé a místa
Dlouhé roky hledala šťastný domov: Nakonec proměnila obývací pokoj ve stylový ráj

Dlouhé roky hledala šťastný domov: Nakonec proměnila obývací pokoj ve stylový ráj

Dům
Neuvěříte, jak rodina proměnila starý dům: Natírali, brousili, opravovali a staré věci nevyhazovali

Neuvěříte, jak rodina proměnila starý dům: Natírali, brousili, opravovali a staré věci nevyhazovali