Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Proměna: Jak zařídit pokoj pro dvojčata

Sen o pokoji pro dva raubíře, budoucí závodníky formule 1, tentokrát plnila designérka Janka Murínová. Úkol splněn, závod může začít!

Redakce Marianne | 7. 02. 2014

V čem byl problém

Oba kluci ještě donedávna spali v ložnici rodičů. Potřebovali už vlastní pokoj, kde by mohli mít všechny hračky, které byly často poházené po celém bytě. Malá místnost, jež se měla stát jejich pokojem, dříve sloužila jako pracovna s psacím stolem a knihovnou. Teď ale bylo zapotřebí prostor vymyslet tak, aby se do ní vešly dvě postele, nějaký úložný prostor na oblečení i hračky a samozřejmě dost místa na hraní.

Naše řešení

Protože je to pokoj pro dvojčata, snažili jsme se, aby místnost poskytovala oběma stejné výhody. Klukům jsme nechali vyrobit postele na míru a poličky. Problém s úložným prostorem vyřešily zásuvky a vestavěná skříň. Kluky jsme potěšili tapetou s autíčky a pokoj rozveselili barevnou výmalbou zdí. Je tu dost místa na hraní, a dokonce i na dvě houpačky.

Nákupní košík

Proměna

Nábytek 34 500 Kč

Textil 3274 Kč

Tapeta 2360 Kč

Celkem 40 134 Kč

Doplňky

Celkem 9803 Kč

Proměna + doplňky

Celkem 49 937 Kč

IMG_2517_m_MG_9317_m_copy_copy_copy_copy

PŘED a PO

Za Zdeňkou Mynářovou a jejími dvojčaty jsme se vypravili do pražské Tróje, kam se rodina nastěhovala před rokem. Dvojčata ještě donedávna spala se svými rodiči v ložnici, teď už je jim ale tři a půl roku a to už je přece věk, kdy ‚velcí kluci‘ musejí mít svůj vlastní pokoj. Menší zádrhel byl ale v tom, jak do malého prostoru umístit dvě postele, nějaký úložný prostor, a ještě aby tu zbylo dost místa na klučičí řádění.

Přáním Zdeňky Mynářové bylo, aby pokoj působil symetricky a aby kluci měli všechno stejné – jen barevně odlišené. Designérka Janka Murínová doporučila nechat vyrobit postele na míru, a rovnou i s úložnými zásuvkami. „Postele jsou z lamina, což je levnější, než kdybychom je nechali vyrobit ze dřeva. A rozměry jsme zadali standardní, tedy 90 x 200 cm. Mynářovým tak ubyla starost s pořizováním nových postelí, až kluci vyrostou. Do zásuvek se vejde ložní prádlo i hračky,“ říká Janka.

Úsporu místa vyřešila i vestavěná skříň u okna, která vznikla v místě průchozí šatny. Ta byla rozdělena příčkou na dvě části, z nichž jedna slouží klukům a druhá z opačné strany rodičům. Volba barev v pokojíku byla od začátku daná. Matyáš zbožňuje červenou a modrou, Šimon zase oranžovou

IMG_2518_m_MG_9353_m_copy_copy_copy_copy_copy

PŘED a PO

a zelenou. Takže nejen postele, ale i výmalba a doplňky byly voleny v těchto barvách. Původní koberec tu Janka nechala. Šedá je neutrální, a tak nenarušuje barevnost pokoje. Klučičí pokoj oživily police a tapeta s barevnými autíčky. Aby v pokoji nebylo přeautíčkováno, do okna Janka vybrala závěs s modrými a bílými pruhy, které ladí s lustrem. Dětský pokoj musí kluky především bavit, a tak bylo zapotřebí vymyslet i nějaké herní prvky. „Zvažovala jsem postavit vysoký bunkr, ale ten by zabíral dost místa. A tak mě napadla houpačka. Vyrobila jsem hned dvě, aby se kluci nehádali, kdo se zhoupne dřív. Ze zbylého koberce jsem ještě vyřízla autodráhu a z té byli kluci opravdu nadšení,“ říká Janka.

Související články

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

Dům
Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Byt
Byt s krásnou kuchyní, tradičním krbem, dřevěnými podlahami a kouzelným dětským pokojem

Byt s krásnou kuchyní, tradičním krbem, dřevěnými podlahami a kouzelným dětským pokojem

Dům
V Ostravě vyrostl mini domek z původně hospodářské budovy a je kouzelný

V Ostravě vyrostl mini domek z původně hospodářské budovy a je kouzelný