Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

První tajemství anti-agingu: antioxidanty

Moderní kosmetické výrobky sázejí na nejnovější vědecké poznatky. Vybrali jsme pět klíčových složek, které dokážou s pletí hotové zázraky: vyhladí vrásky, rozjasní pleť, dodají zdravou barvu a posílí kůži.

Redakce Marianne | 3. 10. 2012

Prvním tajemstvím jsou ochranné antioxidanty

Umějí toho opravdu hodně. Dokážou pleťové buňky ochránit před poškozením, zpomalují stárnutí a napravují škody. Také bojují proti volným radikálům, které jsou zodpovědné za předčasné stárnutí kůže. Není proto divu, že je najdete v mnoha kosmetických přípravcích.

Antioxidanty v kosmetických přípravcích nejlépe fungují, pokud je na pleť nanesete jako první a necháte chvíli vsáknout. Teprve pak kůži hydratujte a mažte se přípravky na slunění.

Zmírňují citlivost

Antioxidanty snižují náchylnost kůže k podráždění a pomáhají jí lépe snášet další anti-agingové složky, jako jsou například retinol nebo AHA kyseliny.

Fungují i zevnitř

Antioxidanty je důležité přidat také do jídelníčku. Můžete zkusit tabletky – velmi účinný je třeba komplex antioxidantů LycoPhence GS v přípravku Time Perfection od Imedeenu. Výtažky z rajčat a semínek hroznů zase zajistí omlazenou pleť zevnitř! Milovníkům čerstvé stravy doporučujeme borůvky a košťálovou zeleninu – brokolici a květák. Anebo zkuste pít zelený čaj!

Napravují škody

Antioxidanty jsou zvlášť důležité pro kuřáky a pro ty, co se občas na sluníčku zapomínají mazat! Jak už jsme zmínili, vytvářejí ochranný štít před účinky volných radikálů, které mohou narušit DNA buněk.

 

anti1

1. Tablety proti stárnutí Time Perfection, Imedeen, 60 tablet (balení na měsíc) 1890 Kč

Vyzkoušený evergreen vyživuje pleť zevnitř – stačí spolknout dvě tabletky denně po dvanáct týdnů. Výtažky z ryb, zinek, antioxidanty z rajčat a semínek hroznového vína spolu s vitaminem C zaručí proměněnou a mladistvě vypadající pleť.

2. Denní ochranný krém All Day All Year, Sisley, 7522 Kč

Příjemně vonící lehký krém dokáže pleť chránit před volnými radikály až osm hodin. Díky UVA a UVB filtrům zase před účinky slunečního záření. Pleť je jeho zásluhou zářivá, hladká a bez vrásek. Každý den, po celý rok.

3. Double Serum Generation 6, Clarins, 2060 Kč

Dvě koncentrované složky s vysokým obsahem rostlinných výtažků se při aplikaci spojí do jedné účinné protivráskové péče. Obsahuje vitamin C spolu se silným a účinným antioxidantem z kůry středomořské borovice – Pycnogenol. Doporučujeme používat každé ráno i večer.

Související články