Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Retronádobí ze smaltu

Řadíme ho do éry našich babiček, ale přitom umí být perlou kuchyně. Vsaďte na smaltované nádobí, a nebudete litovat!

Redakce Marianne | 30. 07. 2013

 

 

Vintage a retro nebyly nikdy tak přitažlivé jako právě nyní. Designéři se hromadně vracejí k léty prověřeným technikám a materiálům. Jedním z nich je i smalt. Co je na něm tak zvláštního?

Mezi jeho přednosti například patří rychlá příprava jídla, možnost jej vytvarovat do uživatelsky přívětivých tvarů a s tím související atraktivní design. Je vyrobené z hliníku, jehož povrch je chráněn smaltovou vrstvou. Jeho výhodou je, že ho můžete použít na jakýkoli druh sporáku včetně sklokeramické desky nebo indukce.

Co se týká barevnosti, nemusíte spoléhat pouze na klasickou bílou barvu. Okouzlující je smaltové nádobí například v námořnicky modrém odstínu nebo v provokativní červené. Roztočit to můžete i zvoleným vzorem. Kromě hrnců jsou k dostání i různé misky, talíře, hrnky nebo zapékací formy či pekáče.

Abychom však nemluvili jen o samých pozitivech. Jeden nedostatek smalt přece jen má – je poměrně křehký. Proto je vhodné být při manipulaci s tímto materiálem na pozoru a opatrně jej pokládat. Při neopatrném zacházení by se totiž mohla smaltová vrstva snadno odloupnout.

Retronádobí ze smaltu