Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Šedá je dobrá!

Mezi barvami nemá nejlepší pověst. Je prý nudná a nevýrazná. Známé přirovnání k šedé myšce jí reputaci také příliš nezvedá. My ale pro vás máme pět dobrých důvodů, proč se šedou v interiéru počítat.

Redakce Marianne | 1. 12. 2012

Vyvažuje černou a bílou

Kontrast bílé a černé je v kurzu nejen v módě, ale také v designu interiérů. Je-li na vás až příliš silný, zvolte jakýsi mezistupeň v podobě šedé barvy. Vzniká mísením černého odstínu a bílé, takže skutečně není barva, která by se k této kombinaci hodila lépe!

02_tamsin_dash_830

Neutralizuje výrazné barvy

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, šedá je velmi variabilní. Spolu s červenou vytvoří napínavé duo. Je neutrálním základem, na kterém si můžete ozkoušet ty nejbláznivější barevné experimenty nebo výstřední doplňky.

03_minimalist-grey-liiving-dinner-room-with-red-sofa

Má vintage nádech

Kultura bazarů a secondhandů ještě nezemřela! Naopak nabývá čím dál víc na síle. Důvodem je, že opotřebený vzhled a věci s historií zkrátka táhnou. Když se vám nepodaří sehnat vhodný kousek nábytku v tomto stylu ve vetešnictví, rozhodně nezoufejte. Výrobci se tomuto trendu přizpůsobili, a tak rádoby vetchou a zašedlou komodu zakoupíte i v designových obchodech s moderním nábytkem. Je to podobné jako si koupit odrbané nové džíny…

04_cc1e4a_65ade0b71863216efcbbccadc5b62059.jpg_1024

Koupelnový a kuchyňský ideál

Šedá barva je nenáročná na údržbu a plynule navazuje na nerezové detaily a doplňky. Je proto předurčena k tomu, aby zazářila na takových místech, jako jsou kuchyně a koupelny. Jako každá barva má i šedá několik různých nuancí, a tak můžete vybírat z několika různých tónů. Kuchyni bude slušet teplejší šedá s nádechem hnědé.

05_greywashkitchencabinets1

Zklidňuje a podporuje soustředění

Kde se vám lépe čte? V obýváku plném oslňujícího světla a barev, nebo v ložnici uklidněné neutrálními tóny? Pamatujte, že zatímco bujaré barvy můžete předvést u čela postele, výhled z lůžka by neměl být rušen žádnou velkou extravagancí. Stejného pravidla se držte i v pracovnách. Tam, kam se při práci díváte, by měla být méně dominantní barva a šedá je jednou z nich.

06_grey_bedroom_July_2012

Nyní už víte, jak na to! Zúčastněte se naší vánoční soutěže a vyhrajte poukázku na nákup zboží značky Gant Home, které zahrnuje i doplňky v šedé barvě.