Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Starají se o krásu i zdraví III

V kadeřnickém salonu Werner Hair a nehtovém studiu Nailed by R je znát láska k serverské přírodě a v čistém interiéru estetické kliniky Medical Beauty vynikne nejen krása lidského těla, ale i bytových doplňků.

Redakce Marianne | 10. 02. 2013

V rodinném duchu (Werner Hair a Nailed by R)

Z návštěvy kadeřnictví a manikúry se v případě pražských salonů Werner Hair a Nailed by R stává příjemné společenské setkání se známými včetně venkovního posezení a občerstvení.

Již při vstupu do společné části salonů Werner Hair a Nailed by R na návštěvníka dýchne příjemná rodinná atmosféra v severském duchu. Regina Martinkovičová o interiéru, který navrhl architekt Boris Bačuvčík ve spolupráci s Merry Go Rando, říká: „Milujeme sever, přírodní materiály a tradiční řemeslo.“ Interiér v zemitých tónech tak oživuje jen několik detailů, jako je staré rádio či plechové tabule na psaní nápadů. „Přílišná kreativita totiž škodí, jak v práci kadeřníka, tak v interiéru,“ dodává Antonín W. Franěk. Podobně jako na rodinné návštěvě, i tady v salonu dostanete malé občerstvení a můžete si v klidu vychutnávat krásu paláce, jehož součástí je i kavárna a estetická klinika. (foto 1–3)

Síla jednoduchosti

Manikérka Regina Martinkovičová a kadeřník Antonín W. Franěk se seznámili při práci pro značku Toni & Guy. Uvědomili se, že mají podobný náhled na svou práci, kdy oba kladou důraz na přirozenost a jednoduchost. Poté, co objevili světlý prostor ve dvoře obchodního paláce z konce 19. století blízko hlavního nádraží v Praze, bylo otevření společného salonu jen otázkou času. Za pomoci designérů se jim podařilo vytvořit prostor, který se klasickému kadeřnictví nebo manikúře opravdu vymyká.

Velkorysý prostor (Medical Beauty)

V interiéru plzeňské kliniky estetické medicíny Medical Beauty se dokonale odráží její filozofie. V moderním a stylově čistě zařízeném interiéru se totiž provádějí procedury zaměřené proti stárnutí.

V budově z roku 2000 byla na prostoru 400 m² vytvořena moderní estetická klinika Medical Beauty, která kromě pěti ordinací nabízí i Power Plate studio. „Snažíme se o propojení západní medicíny s medicínou orientální včetně ajurvédy, a i proto je pro nás důležité, aby se péče o klienta odehrávala ve stylově čistém prostředí vedoucím k eliminaci stresu,“ říká MUDr. Gabriela Horová, MBA, majitelka a ředitelka kliniky. S návrhem kliniky MUDr. Horové pomohl architekt Jiří Zábran. Z velké části se tu ovšem promítají její představy a vize. „Nejvíce na současném prostoru oceňuji dostatek denního světla ve všech ordinacích a jeho vzdušnost,“ dodává majitelka. (foto 4–7)

Moderní přístup

Majitelka a ředitelka kliniky estetiky a medicíny proti stárnutí Medical Beauty MUDr. Gabriela Horová, MBA, má zálibu v navrhování interiérů. Své estetické cítění využila i při zařizování kliniky, která sídlí v posledním patře Galerie Slovany v Plzni. Při vstupu do světlého a příjemného interiéru si nelze nevšimnout i zajímavého prvku v podobě odhaleného betonového stropu.

Starají se o krásu i zdraví III

Související články

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Proměny
Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Dům
Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem

Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem