Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Zarůstající nehty: vyhněte se chirurgovi, vsaďte na rovnátka!

Trápí vás zarůstající nehty na nohou? Můžete vyzkoušet převratnou novinku – nehtová rovnátka, díky kterým se vyhnete chirurgickému řešení. Výsledky jsou stoprocentní!

Redakce Marianne | 11. 03. 2014


Se zarůstajícími nehty máme v naší rodině dost nepříjemné zkušenosti. Nejstarší syn se s nimi před pár lety pořádně natrápil. Bolesti, krev, hnisání, bolestivá chůze… Kdybychom tehdy slyšeli o možnosti nasadit na nehty rovnátka, rozhodně bychom neváhali. Vždyť i taková ortodoncie (obor zabývající se rovnáním zubů) funguje skvěle, tak proč by nemohla stejně dobře fungovat i rovnátka na nehty na nohou?

Často chybují i pedikérky

Zarůstající nehty až dosud řešil pouze chirurgický zákrok. Jak říká pedikérka a členka podiatrické společnosti Mgr. Veronika Matulová z kliniky Esthesia v Praze, chirurgický zákrok nic neřeší. „Při částečném i úplném odstranění nehtů se velice často poškodí lůžko a nehet vyrůstá deformovanější než předtím, v lepším případě roste úplně stejně jako předtím a opětovně začne zarůstat. Konzervativní řešení je vždy lepší. Upozornila bych i na nešvar pedikérek, kdy nehet vystřihávají hluboko, v hloubce zůstane ostrá část nehtu, která způsobí následně zánět. A také vystřihávání způsobuje zúžení lůžka, tedy cesta pro rostoucí nehet se tím zmenšuje a problémy se postupně zhoršují. Cílem správného rovnání nehtů je tedy nechat nehet přerůst,“ vysvětluje Veronika Matulová.

Screen_shot_2014-03-10_at_11.27.25

Lepší varianta – rovnátka

Mnohem praktičtější a účinnější je tedy použití rovnátek neboli nehtových špon. „Jsou to aparátky, které se dávají na nehty u nohou v případě, že zarůstají nebo jsou deformované a způsobují probémy. Rovnátek existuje několik druhů a pro každého je vhodný jiný typ. Některá jsou plastová, některá plastová s drátkem, některá celokovová,“ říká Veronika Matulová. Určená jsou pro všechny, které trápí zarůstání nehtů, mají opakované záněty, ale i pro ty, kteří si hodně zastřihli nehet a bolí je to.

Screen_shot_2014-03-10_at_11.44.08

Aplikace je snadná a bezbolestná

Před samotnou aplikací špony se musí provést přístrojová, tzv. medicinální pedikúra – což je kompletní ošetření nohou. Při ní se vybrousí veškeré ostré části nehtu, nehet se uvolní a očistí a teprve pak se nasadí rovnátko. Pedikúra je příjemná záležitost, která nebolí a při které si odpočinete. Navíc po ní budou nehty perfektně připravené. „Samotná aplikace je zcela bezbolestná, pouze u lidí, kteří mají akutní zánět, je potřeba počítat s nepříjemnými pocity. Rovnátka na nehty fungují podobně jako ta na zuby (musí se přestavit celá dáseň), tedy jde o to, že se přestaví postupně celé lůžko, na kterém nehet leží. Rovnátko táhne kraj nehtů nahoru, lůžko má tedy možnost se postupně rozrůst a nehet zpět již nezapadne. Rovnátka, která se používají u nás na klinice, se obměňují každý měsíc a nosí se minimálně půl roku, spíše déle,“ vysvětluje postup Veronika.

Tip Marianne:

  • Nezbytnou součástí léčby zarůstajících nehtů je pravidelná přístrojová (nikoli tedy ‚mokrá‘) pedikúra a vyšetření nohou s případným zhotovením individuálních vložek do bot. Zarůstání je totiž velmi často způsobeno přetížením přední části chodidla – tedy je spadlá příčná klenba, nehty a prsty jsou pak utlačované a deformují se!

  • Cena rovnátek se pohybuje při první aplikaci okolo 450 Kč, při každé další 350 Kč. Vždy se ale připočítává cena za pedikúru, bez ní vám zkušený a poctivý odborník rovnátka neaplikuje! Více na: http://www.esthesia.cz/