Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Zbavte se tukových polštářů a získejte sexy postavu!

Břicho patří, především u žen, k jedněm z nejproblematičtějších partií těla. Docílit vyrýsovaného „six packu“ vyžaduje pevnou disciplínu, není to záležitost několika návštěv posilovny, ale tvrdé dřiny. Důležité je nejen zhubnout, ale také správně posílit svaly a upravit jídelníček.

Redakce Marianne | 2. 07. 2015

Patříte k těm, kteří si rádi čtou fundované návody, jak docílit krásných křivek, ale mají problém je pak realizovat, nezoufejte. Máme pro vás dobrou zprávu když se budete aspoň trochu snažit, zhubnete a na pravidelný pohyb si zvyknete, k perfektnímu výsledku si můžete dopomoct laserovou liposukcí. Nemá smysl na ni chodit, pokud ve způsobu svého života a především stravovaní, nic nezměníte. Protože pak byste si výsledek nedokázali udržet.

Prvním krokem na cestě za vytouženou postavou je zbavit se přebytečného tuku. Důležitý je častý a pravidelný kardio trénink. Při správně provedeném a optimálně dlouhém kardiu tělo začne čerpat energii ze svých tukových zásob a zbavovat se tukových polštářů a faldíků. Samotné hubnutí ale k vyrýsovaným svalům nestačí, svaly a ochablou kůži je také potřeba zpevnit. Do tréninku je proto potřeba zařadit i pravidelné posilování příslušných partií. Cviky by měly cílit především na povrchové svaly břicha, tj. na přímé a šikmé břišní svaly.

Úpravu jídelníčku při hubnutí nelze ošidit, složení stravy se na úspěchu může podílet až ze 70 %! Důležité je nastolit si pravidelný režim a jíst častěji v malých dávkách. Hladovění tělu neprospívá, právě při něm si začne ukládat víc energetických zásob „na horší časy“. Také je potřeba změnit skladbu jídla, zařadit ovoce, zeleninu, potraviny obsahující vlákninu, a naopak vyškrtnout sladkosti nebo smažená jídla.

Hubnutí břišních partií je běh na dlouhou trať, cesta k vytouženému cíli netrvá týdny, ale spíš měsíce až roky! Pokud jde o dědičně uložené tukové polštáře nebo tvarování břicha po porodu, může se někdy jednat o téměř nesplnitelný úkol. S přibývajícím věkem mohou také dříve účinné cviky přestat zabírat. 

A jsme ve fázi, kdy víte, co máte jíst, pravidelně se hýbete a k dokonalosti vám chybí trochu té pomoci. Liposukce vyřeší problémy s přebytečnými tukovým polštáři nejen na břiše, ale i v jiných problematických partiích. Dnes používaná moderní metoda laserové liposukce pomocí amerického přístroje Slim Lipo (má například pražská klinika estetické medicíny Brandeic Clinic) vede nejen k redukci podkožního tuku, ale zároveň i vytvaruje hezké kontury pasu a boků. Navíc podporuje tvorbu kolagenu a tím stáhnutí a vypnutí pokožky. Kromě toho pomáhá redukovat celulitidu a kožní nerovnosti.

Laserová liposukce je šetrná k tělu a nezasahuje okolní tkáně, díky čemuž jsou následné podlitiny a otoky minimální a klient se může ihned vrátit ke svým obvyklým aktivitám. Moderní metody umožňují zákrok provést rychle a bez nutnosti celkové anestezie. „Laserovou liposukci lze provádět také v lokální anestezii. Stihnout se tak dá třeba i během pauzy na oběd, což uvítají především ti, kteří bojují s pár kily v oblasti břicha a z nějakého důvodu nemají zájem na tom, aby okolí vědělo, že na liposukci šli,“ vysvětluje praktické výhody Anna Brandejs, zakladatelka pražské kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic.

Pokud chcete mít vytvarované bříško už při letošní dovolené, není na co čekat! Právě teď je ten nejvyšší čas na zákrok jít, aby se tělo do léta stihlo úplně zregenerovat. Objednejte se na nezávaznou konzultaci. Více informací o laserové liposukci najdete také na Univerzitě krásy.

Související články