Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Časopis

Roztančený podzim s listopadovou Marianne

Listopadovou Marianne zakoupíte společně s maskou od značky Sephora! Co dalšího jsme si pro vás v novém čísle připravili?

Anonymous | 17. 10. 2019

Listopad pro mnohé z nás znamená útlum energie a studený příchod zimy. Zažeňte tyto podzimní chmury s novou Marianne, z jejíž obálky se na vás směje úchvatná Tereza Kostková. Kdo je také připraven trávit teď každou sobotu u televize a obdivovat její nádherné šaty v pořadu StarDance?

Dále vás čeká rozhovor s hercem a režisérem Jiřím Mádlem, vyprávění Denisy Kirchnerové o zrodu Spejbla, který bude příští rok slavit sté narozeniny a také velmi osobní společná vzpomínka šéfredaktorky Moniky Mudranincové a umělce Tomáše Kotíka na listopad 1989.

Rády vám představujeme inspirativní ženy a v tomto čísle je jich více než obvykle. Do článku Úžasné ženy jsme jich vybrali 25. Najdete tam dámy jak z česka tak i ze zahraničí, mezi nimi jsou např. Zuzana Čaputová, Kristína Němčková, Zdenka Procházková, Margot Robbie, Susan Wojcicki a další.  Až si článek přečtete, dejte nám vědět, která žena inspiruje vás.

Zdá se vám, že sladit roli manželky a matky je někdy obtížné? Tímto tématem se ve svém článku věnuje psychoterapeut a vztahový kouč Martin Zikmund. Nechybí ani pravidelná rubrika Radkina Honzáka. Ten se zabývá tím, jak nás memento mori obrací k hodnotám života.

Listopadové počasí doslova vybízí k domácímu lenošení. K tomu je potřeba pohodlné oblečení, které pro nás nafotila Jitka Nováčková. Módní redaktorka Eliška s ní udělala rozhovor o jejím životě na trase Česko-Dánsko i o kariéře influencerky. Dále se Eliška zaměřila na to, jak v zimě nosit šaty i sukně a přitom zůstat pořád v teple a v pravidelné rubrice Tajnosti šatníku odhalila módní poklady Mariky Šoposké.

Moderním technologiím v kosmetice se věnuje kosmetická redaktorka Markéta Žižková. Skutečně umějí ubrat roky? Dále vám poradí, jaké produkty na oční okolí opravdu fungují a s předními make up artisty vás provede školou líčení.

Ve food rubrice se v listopadu nemůžeme věnovat ničemu jinému než svatému Martinovi. Svatomartinské víno ale nemusí nutně znamenat nápoj k huse s knedlíkem. Víno totiž dokáže pozvednout nejen náladu, ale také řadu pokrmů. Užijte si chutné recepty.

Přejeme vám krásný listopad!

Tereza Kostková: Druhá svatba je šance na nový začátek

„Nemám důvod se o mateřství znovu pokoušet. Novým vztahem se nestávám mladší, nevracím se do svých dvaceti let a nezakládám novou rodinu,“ říká Tereza Kostková v rozhovoru, ve kterém dále mluví o životě po čtyřicítce, poezii, tajné svatbě a synovi na prahu puberty.

NL

Matka versus manželka. Jak zvládnout obojí?

Co se vlastně s námi děje, že nám může připadat mnohdy až příliš složité partnerský vztah a rodinu sladit? A proč tolik manželství po narození dětí končí? Na tyto otázky se ve svém článku pro listopadovou Marianne zaměřuje psychoterapeut Martin Zikmund.

NL

Jiří Mádl, idol na životním rozcestí

„Mám pocit, že když si lidi vybírají auto, jsou opatrnější než u vztahů. Já se k partnerství asi snažím přistupovat víc jako k autu.“ Jiří Mádl letos slaví Kristova léta, krizi středního věku už má ale prý za sebou. V rozhovoru mluví o vztazích, režírování, svých filmech i volném času, kterého ale momentálně moc nemá.

NL

Angličtina bezbolestně

Patříte k těm, kteří volají po zrušení dabingu, protože si filmy lépe vychutnáváte v originále? Anebo k těm, kteří se dají na útěk, když se k nim blíží cizí turista? Nezoufejte, nikdy není pozdě to dohnat.

NL

Sametová romance: Velmi osobní vzpomínka na listopad 1989

Narodil se v Československu, ale vyrůstal v Americe. Prapravnuk Tomáše Garrigua Masaryka, umělec Tomáš Kotík, byl ale v době sametové revoluce v Praze. A představte si, zrovna randil s šéfredaktorkou Marianne Monikou Mudranincovou, která se s ním po třiceti letech setkala, zavzpomínala a udělala rozhovor do listopadové Marianne.

NL

Související články

Zahrada
Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Vypěstujte si malinoostružinu a vychutnejte si lahodné spojení dvou druhů ovoce

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Tradice
Sádroví trpaslíci: Buď je milujete, nebo nenávidíte. Dřív ovšem byli uměním

Sádroví trpaslíci: Buď je milujete, nebo nenávidíte. Dřív ovšem byli uměním