K období adventu neodmyslitelně patří adventní trhy se svařeným vínem, různými dobrotami a lokálními výrobky. My jsme vybrali čtveřici trhů, kde na vás vánoční atmosféra dýchne nejvíce.
Promotion

Manifesto Winter Market

Určitě si vzpomínáte na letní Manifesto Market nedaleko od Masarykova nádraží, který dostal pražský Karlín až na stránky New York Times v seznamu padesáti nejvíc cool čtvrtí na světě. Ten se teď mění na Manifesto Winter Market a s nabídkou skvělého jídla od dvacítky šéfkuchařů rozšíří svůj sortiment i o výběrový český design a umění ve spolupráci s kurátory LEMARKETu, jenž je známý prezentací těch nejlepších lokálních tvůrců a designérů. Vždy od čtvrtka do neděle si až do 23. prosince můžete v prostorách Manifesta posedět v jednom ze čtyř vyhřívaných iglú a dát si něco dobrého. Prodejci s dárkovým zbožím, šperky a dalšími designovými výrobky se budou na Manifestu různě střídat. Dobrou zprávou je, že s sebou nepotřebujete vůbec žádnou hotovost, celý Manifesto Winter Market je totiž takzvaně cashless.

Vánoční jarmark na Chateau St. Havel

Za vídeňskou atmosférou nemusíte až do rakouského hlavního města, stačí v sobotu 1. prosince navštívit Chateau St. Havel na Praze 4. Oblíbený šéfkuchař Ondřej Slanina připravil bohatý program spojený s výlovem zámeckého rybníka a svařákem rozlévaným do zámeckých hrnečků, které si budete moci odnést domů. Těšit se můžete na lahůdky v podobě rybí polévky nebo kapřích hranolků, pečeného selete a kaštanů. Ondřej Slanina předvede také kuchařskou show pod širým nebem, při níž návštěvníkům poradí s některými recepty. Nebudou chybět ani ručně vyrobené adventní věnce a ozdoby, cukroví, makronky či paštiky. Program vyvrcholí rozsvícením vánočního stromku v 16 hodin na nádvoří hotelu.

Vánoční trhy v Olomouci

Už dnes se zahajují tradiční vánoční trhy v historickém centru města Olomouce. Kromě stánků s hanáckými a moravskými specialitami a nespočtem druhů vánočního punče (svařené víno s ovocem a alkoholem, jako je rum, vodka, whiskey či griotka) je velkým lákadlem na olomouckých trzích zejména kluziště. Až do Silvestra si můžete na Dolním náměstí zdarma zabruslit a pokud brusle nemáte, dokonce vám je i půjčí. Nechybí samozřejmě ani pódium, na kterém se svým programem vystoupí nejrůznější hudebníci z české hudební scény. A když už do Olomouce vyrazíte, nezapomeňte navštívit některou z místních pamětihodností či útulných kaváren.

Vánoční trhy na Kuksu

Na Hospitálu Kuks nedaleko Hradce Králové se každoročně během dvou víkendů v listopadu koná vánoční jarmark. Jeho druhá část proběhne právě tento víkend a opět zde bude 130 stánků českých řemeslníků, výrobců a prodejců typicky vánočního sortimentu, originální suvenýry z Kuksu, ukázky tradičních řemesel, představení lidového loutkáře a také hudební vystoupení. Najdete zde vše od svíček, ručně vyráběných mýdel, adventních věnců, keramiky, proutěného zboží, koření a jiných dobrot, až po dřevěné hračky nebo vánoční ozdoby. Navíc bude naposledy v letošním roce bude otevřena expozice Historie lékáren Českého farmaceutického muzea a základní prohlídkový okruh Hospitálu Kuks.

Promotion