Možná jste baby shower viděli v americké komedii, možná jste tuhle oslavu poprvé zahlédli až na Instagramu…
Promotion

Pomalu ale jistě se baby shower dostává do povědomí českých maminek, a tak je nejvyšší čas, abychom si ujasnili, o čem tahle oslava vlastně je. V první řadě je důležité říci, že jde o oslavu ještě nenarozeného miminka, kterou však nepořádá nastávající maminka, ale její blízké kamarádky. Podle původní tradice se do příprav nesmí zapojit rodina maminky, neboť by to mohlo budit dojem, že rodina chce „nastřádat“ výbavičku pro miminko. V současné době ale baby shower může v klidu uspořádat kdokoliv.

Baby show

Proč baby shower?

Baby shower můžeme přirovnat k menším křtinám. Zjednodušeně řečeno jde o malou oslavu, která se většinou koná čtyři až šest týdnů před plánovaným porodem. Hlavní hvězdou párty je samozřejmě nastávající maminka, která je obklopena nejbližšími kamarádkami. V dobách minulých byla baby shower určena pouze pro prvorodičky, které se prostřednictvím starších kamarádek dozvěděly, co je vlastně v následujících týdnech čeká. Dnes se ale baby shower připravuje i pro ženy, které už s mateřstvím mají zkušenost.

Jak by měla správná baby shower vypadat?

Pokud ve svém okolí máte nastávající maminku, pak s přípravou baby shower dlouho neotálejte. Stačí, když pozvete všechny kamarádky, připravíte malé pohoštění, vyzdobíte místnost dekoracemi, a především se budete po celou dobu věnovat nastávající mamince. Někteří připravují i speciální program složený z hraní her nebo prohlížení dětských alb. Zároveň si ale mnoho nastávajících maminek chce „jenom“ popovídat se svými kamarádkami a užít si správné holčičí odpoledne plné dobrého jídla. Nezapomeňte při organizování baby shower myslet na povahu maminky a vytvořte program, který jí bude na míru sedět.

Baby shower

A co pánové?

Ještě před několika lety měli pánové na baby shower přísný zákaz vstupu. Pravidla se ale postupně mění, a tak ničemu nevadí, když pozvete i pány. Myslete pouze na to, že občas není na škodu, užít si odpoledne jenom ve společnosti žen. S muži asi těžko proberete úskalí domácího porodu nebo nejlepší značku dětských přesnídávek…

ČTĚTE TAKÉ: Zase ta etiketa: Meghan Markle nebude mít předporodní večírek

Promotion