Chcete mít dítě, abyste si udržela chlapa, nebo abyste zachránila skomírající vztah? To je ten nejhorší možný důvod pro plození dětí. Těhotenství nemá být prostředek k uzdravení, zvýšení sebevědomí nebo napravení pokaženého vztahu. Pokud je, pak chudák dítě…
Promotion


Třicetiletá Karolína už pět let chodí s Petrem a hrozně ráda by si oblékla svatební šaty. Jenže to Petr ještě pořád nechce. A tak se rozhodla, že ho k tomu tak trošku ‚postrčí‘. Vysadí tajně antikoncepci a nechá se přivést do jiného stavu. S dítětem si ji přece určitě vezme! Jenže bohužel jí její plán nevyšel. I když skutečně otěhotněla, Petr jí řekl, že žádná svatba nebude, a basta. Je Petr zloduch, který by zasloužil, nebo je spíše Karolína potvora, která použila absolutně nesprávný nátlak?

Ono se to nějak zvládne

Myslet si, že vysadíte antikoncepci a ono se to pak nějak vyřeší? Samozřejmě to tak může být, a on si vás vezme, nebo bude dokonce rád. Jenže to spíše nevyjde, protože jste rozhodla i za něj. A jak říká psycholožka Laura Schlessinger, nikdy neskákejte do bazénu jen proto, že vám nějaký muž řekl, že by tam mohla být voda. Máte-li tedy muže, který se ani slovem nezmiňuje o dítěti, zřejmě ho nechce nebo prostě nenastal ten správný čas.

Osamělá matka není žádný med

Z Karolíny se stala osamělá matka, protože Petr ji opustil. Na dítě sice platí, ale to je tak všechno. Její život se ubírá naprosto jiným směrem, než chtěla. Nežijí sice s dítětem v chudobě, ale vše je mnohem náročnější a složitější. Velmi bolestně si uvědomuje svůj omyl… Tahat muže do manželství kvůli dítěti bylo dětinské a hloupé. Kromě toho si teprve až nyní také uvědomila, že Petr se s ní nechtěl oženit nikdy, ani kdyby nepřišla do jiného stavu. Pokud právě teď přemýšlíte o něčem podobném jako Karolína, zapněte svůj šestý smysl a nevěřte, že dítě zapůsobí jako zázračná pilulka a toho vašeho chlapa změní.