Co to mají ti lidé na hlavě? Jeden hnízdo ze slámy, další se skoro ztrácí pod vrstvou chaluh, jiný má korunu z větví stromů. V zajímavém projektu, který představuje lidi z celého světě, je hlavním poselstvím zamyšlení nad tím, jak je moderní člověk spjatý s přírodou.
Promotion

Finka Riitta Ikonen a Norka Karoline Hjorth vymyslely umělecký projekt s názvem EYES AS BIG AS PLATES. Fotí osoby, kterým na hlavu či na tělo nainstalovaly přírodniny z jejich okolí, ve kterém opravdu žijí. „Naši aktéři obývají krajinu, kterou mají na sobě,” říká jedna z fotografek. Soustavně se téhle práci věnovaly šest let, kdy jezdily nejen po severní Evropě a fotily seniory všemožných profesí, bývalé farmáře, operní pěvkyni, bývalé atlety… 

ČTĚTE TAKÉ: Dojemná fotosérie: Tváří v tvář vzpomínkám na mládí

Divíte se, proč jsou hlavními modely senioři? Právě proto, že dost často stojí na okraji společnosti a dvojice fotografek je chce ukázat v novém světle, kde věk není překážkou pro neutuchající hravost a zvědavost.  

Svůj jedinečný projekt teď chtějí vydat knižně, a že to je dobrý nápad, zjistitli i díky crowdfundingovému webu Kickstater.com, kde na knihu vybíraly finance. Povedlo se, projekt se před pár týdny úspěsně uzavřel a vydání publikace tak nic nebrání. Na to se těšíme!

Zdroj: Eyes as Big as Plates