Pokud je váš pracovní stůl pokrytý barevnými poznámkovými lístečky, můžete se považovat za módního experta.
Promotion
Foto: Getty
Příště, až si budete psát poznámku “Odeslat daňové přiznání” nebo “Koupit sponky do sešívačky”, připněte si ji na tričko a my vám zaručujme, že budete trendy. Legendární bločky Post-It se staly inspirací pro návrháře Fyodora Podgornyho a Golana Fridmana, kteří představili svou výraznou kolekci Never Just A Little na týdnu módy v Londýně. 
 
Barevné poznámkové papírky s nápisy “I like you”, “Girl Power” či “buy milk” zdobily vinylové sukně, bundy i džíny a my můžeme říct, že tímto se stává zapisování poznámek a důležitých vzkazů oficiálně cool.
 
58a6f0d525000034080b9a49
Foto: Getty
 
Čím dál tím častěji se setkáváme s běžnými věcmi všedního života zakomponovanými do módních výtvorů. Vzpomeňme si třeba na Jeremy Scotta a jeho kolekci adidas originals ozdobenou plyšovými zvířátky, nemluvě o tom, že pro Moschino navrhl modely s použitím celé řady věcí, které každý den vyhazujeme. 
 
V případe značky Fyodor Golan se jedná o využití opravdu kultovního předmětu. Kanárkově žlutý Post-it, který vyvinula společnost 3M, spatřil světlo světa před 35 lety a představuje významný mezník v dějinách komunikace. Stal se ikonickým symbolem pro to, jak zhmotnit myšlenku, a tak nemůžeme Fyodor Golan upřít, že tento prvek v jejich kolekci má hlubší význam, než by se mohlo na první pohled zdát. 
 
Na další zajímavé modely se můžete podívat v galerii