Dokonce i nejslavnější modelky se musí udržovat štíhlé, aby oblékly velikosti, které podle návrhářů „sluší“ na přehlídkách jejich oblečení nejvíc – tedy ideálně 0. Americká blogerka Liz Black, která v módním průmyslu není žádným nováčkem, se rozhodla názorně ukázat, jak frustrující to může být nejen pro modelku, ale zejména pro ženu normálních či větších rozměrů.
Promotion
„Pracovala jsem v několika showroomech, kde jsme mívali k dispozici vzorkové kusy z přehlídek, a vždycky jsem žasla nad tím, jak jsou miniaturní, tedy (nejen) ve srovnání se mnou,“ prozradila Liz magazínu People. Aby ten drastický rozdíl ukázala názorně, rozhodla se s těmito kousky zapózovat před objektivem. Liz Black doufá, že její série fotografií vyšle do světa jednoznačné sdělení a lidé z módního průmyslu se aspoň trochu chytnou za nos. „Určitě vnímám, že se tato branže hodně pohnula a zdemokratizovala, ale v jedné věci návrháři stále odolávají – na přehlídky pořád najímají modelky stejných velikostí,“ komentuje blogerka.
 
ČTĚTE TAKÉ: 
 
Sama by si přitom na molu představovala větší variabilitu typů postav. „Tím nechci říct, že bychom se měli vykašlat na štíhlé modelky, ani že mám něco proti lidem, kteří jsou přirozeně hubení, ale buďme upřímní – často jsou tyto dívky a ženy nuceny si nepřirozeně hlídat postavu právě a pouze proto, aby se vešly do modelů určených na přehlídky,“ říká módní blogerka z New Jersey a dodává. „Modely návrhářů reprezentují určitý vkus, který poté přejímají obchodníci a po nich masy lidí. Proto je nesmírně důležité, aby tato reprezentace byla pokud možno rozmanitá,“ míní Liz Black. Jak sama proti unifikovanosti módního průmyslu bojuje, se podívejte v následující galerii.