Brazilská značka Havaianas je pojmem. Od roku 2003 je navíc neodmyslitelně spojena i se slavnostním udílením Oscarů. Pohodlné čvachtavé obuvi podlehly i Jennifer Aniston či Denise Richardson. Do obchodů aktuálně přichází nová kolekce!
Promotion

V noci z neděle na pondělí se v Los Angeles již po pětaosmdesáté udíleli věhlasní Oscaři. Tentokrát však ponecháme stranou kvalitu oceněných snímků nebo velkorysé róby, které panovaly na červeném koberci. Pozornost budeme věnovat ‚obyčejným‘ gumovým žabkám, které ke slavnostnímu ceremoniálu patří již desátý rok.

Jak to celé vlastně začalo?

01_jennifer-aniston-havaianasPrvní pár brazilských žabek spatřil světlo světa již v roce 1962. Předlohou pro tehdejší základní model byl takzvaný zori, tedy sandál s látkovými popruhy s protiskluzovou ploskou s motivy rýžové slámy. Tento rýžový vzor je sandálkům Havaianas vlastní dodnes.

Přesné složení gumy, ze které jsou žabky vyráběny, je zahaleno výrobním tajemstvím. Zákazníky však vždy zajímal víc výsledek než podrobný proces výroby. Na Havaianas oceňují především pevnost materiálu a zároveň jeho poddajnost. V praxi to tak znamená, že se vám podrážka časem neprošlape a že gumové pásky dokonce ani mezi prsty nedřou a jsou pohodlné na nošení.

Žabky pro každého filmaře!

A jak se vlastně ‚havajanky‘ dostaly až na červený koberec? Největší oblibě se těšily v devadesátých letech, tehdy je nosila nejedna slavná osobnost. A z půvabných nožek krásných hereček je k Oscarům už jen maličký (čvachtavý) krůček...

Populární gumovky se od roku 2003 dávají jako neotřelá pozornost všem nominovaným. Rozhodně si však nepředstavujte, že by například Anne Hathaway spolu se soškou Oscara na pódiu přebírala i dvě veselé žabky. Vždy se jedná o limitovanou kolekci v tematickém designovém obalu. Někdy jsou zasazené do stejného soklu, jaký drží tělo prestižních sošek, a jindy jim to sluší v krabici připomínající známý chodník slávy.

02_47788_10151453135412840_961353469_n03_hava_oscars

Žabky Havaianas seženete v obchodě Pery Palladium v Praze, nebo na Zoot.cz.

Podívejte se do naší galerie, a ucítíte závan léta…