Tropické teploty přesahují třicítku, ale vy musíte být v práci produktivní stejně jako kterýkoliv jiný den v roce. Práce v extrémním horku ale není jen silně vyčerpávající, může dokonce ohrozit i vaše zdraví. Jestli patříte k těm, kteří pracují v klimatizovaném prostoru, máte vyhráno. Pokud tomu tak není a vám se kancelář proměnila na horkovzdušnou troubu, nezoufejte, máme pro vás pár nezbytných rad, jak přežít osm pekelných hodin a nepřehřát se.

1. Začněte pracovat brzy

Domluvte se s vaším nadřízeným na změně pracovní doby a posuňte si ji třeba o dvě hodiny. Časně ráno se vám bude pracovat lépe a navíc stihnete odpolední koupaliště.

2. Zatáhněte rolety

Ano, sluníčko je důležité, dodává nám vitamin D potřebný pro zdraví našich kostí. Ale v práci si ho odpusťte. Musíte se soustředit a se žhnoucí paprsky v zádech by to šlo jen stěží. Udělejte si proto v práci stín a poproste vašeho office manažera o novou stolní lampičku, bude se hodit.

3. Voda je váš nejlepší přítel

Všichni víme, že dodržovat pitný režim je nezbytné a v tomto extrémním počasí obzvlášť. Ještě než půjdete z práce, doplňte si lednici karafou studené vody s ovocem, ať ji máte pěkně vychlazenou na druhý den.

horko

4. Kofein nikoliv

Taky jste zvyklí si každé ráno dopřát silnou dávku espressa? Jenže co se stane? Zvýší se teplota vašeho těla a začnete se potit. Máme pro vás jeden tip, dejte si místo toho sklenici dobře ochuceného bílého ledového čaje. Je prokázáno, že bílý čaj dokáže snížit tělesnou teplotu, má spoustu omlazujících a antioxidačních účinků. Zkrátka lepší než káva. Aspoň pro teď.

5. Černé oblečení na zimu

Vyměňte černý pracovní outfit a sáhněte konečně už po těch bílých šatech, které si chcete tak dlouho vzít. Teď není prostor pro malé černé. A nebojte se ničeho, váš šéf to určitě pochopí.

vedro

6. Pořiďte si letní mini větráček

Je praktický, stylový a navíc ho můžete propojit s vaším mobilním telefonem nebo tabletem. Ta nejlepší věc při dlouhých poradách.

7. Vypněte všechny pracovní přístroje

A jděte domů! Ne, to je vtip, musíte přece vydělávat ty miliony… Vypněte pouze přístroje, jež aktuálně nepoužíváte, abyste zbytečně nezvyšovali teplotu v místnosti.

8. Voda ve spreji je nutnost

Určitě je to lepší varianta, než každou hodinu odbíhat k nejbližšímu vodovodu a strkat pod něj hlavu. Minerální voda ve spreji je elegantní způsob, jak se osvěžit.

voda

Autorka textu: Dominika Bártová

Promotion