Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

7 jednoduchých pleťových masek, které si můžete vyrobit doma

Info ikona
Ingredience na domácí pleťové masky

Proč si masky na obličej kupovat, když si je můžete vytvořit ze surovin, které máte běžně v domácnosti? Máme pro vás tipy, jak na to.

Tereza Čaladi | 6. 10. 2022

Během léta vaše pleť dostávala zabrat od sluníčka a teď je zase chladno a ona se začíná vysoušet. Chce to o ni tedy jistou péči. Ovšem pokud si chcete pořídit jednu kvalitnější pleťovou masku v obchodě, je potřeba počítat minimálně se stovkou. Dají se přitom sehnat daleko laciněji – snadno si je lze vyrobit ze surovin, které máte doma. My pro vás máme několik snadných receptur.

Po vyrobení masku vždy nechte působit 10-15 minut. Pak ji omyjte.

1. Kávová maska

Tato maska je zároveň i peelingem. Navíc díky kofeinu vaši pokožku vyhladí a vypne. Stačí vám 1-2 polévkové lžíce namleté kávy, ½ lžíce červeného nebo zeleného jílu, 1 lžíce kokosového oleje a kapka vody. Vše dejte dohromady a míchejte, dokud směs nebude mít hladkou texturu.

Pokud jste citlivé na akné, doporučujeme místo kokosového oleje použít jogurt, či hustou smetanu. Olej má tendenci ucpávat póry.

2. Maska z vaječného bílku

Tato maska pomáhá proti vráskám, což zajišťuje přirozený obnovovací proces bílku, který činí pleť pružnější. Je přitom úplně jednoduchá. Stačí vám smíchat 1 polévkovou lžíci medu s vaječným bílkem. Při míchání ovšem pozor, abyste z bílku nevytvořily sníh.

3. Maska z ovesných vloček

Namísto snídaně vám dnes poslouží k omlazení vaší pleti a mohou pomoci při léčbě akné. O moc z nich přitom nepřijdete. Smíchejte dohromady 3 polévkové lžíce mletých ovesných vložek, 1 lžíci medu, ½ čajové lžičky kurkumy a trochu citronu.

Mohlo by se vám líbit

4. Maska z pomeranče a jogurtu

Tato pleťová maska hydratuje, snižuje zarudnutí pokožky a pomáhá odstraňovat pigmentové skvrny na obličeji. Pokud vám z léta na obličeji tedy zůstalo nějaké drobné poškození od sluníčka, je naprosto ideální. Smíchejte šťávu z ¼ pomeranče s 1 čajovou lžičkou bílého jogurtu a 1 lžičkou Aloe.

5. Medová maska

Tato maska je o něco složitější, ale bude stát za to! Nejprve smíchejte 2/3 šálku instantních ovesných vloček s ½ hrnku vody a směs ohřívejte a míchejte, dokud nezhoustne (zhruba 5 minut). Během čekání v mixéru rozmixujte polovinu jablka s 2 polévkovými lžícemi bílého jogurtu, 2 lžícemi medu a 1 bílkem. Po té přidejte zahřátou směs vloček a znovu promixujte.

6. Banánová maska

Toto ovoce je pro vaši pleť skvělé zejména v tomto období, kdy se venku ochlazuje, jelikož hydratuje! Maska z banánu je navíc extrémně snadná. Jednoduše stačí rozmačkat menší banán (u velkého pouze polovinu). Pokud budete mít pocit, že je maska příliš hustá, můžete přidat 1 polévkovou lžíci bílého jogurtu.

7. Dýňová maska

Tato maska v tomto ročním období zkrátka nesmí chybět. Navíc pomáhá s omlazením a osvěžením pleti! Smíchejte tak ¼ hrnku řeckého jogurtu (bez tuku), 1 polévkovou lžíci medu, ¼ hrnku konzervované dýně a 1 lžíci mletého lněného semínka. S touto maskou přitom opatrně. Doporučujeme ji aplikovat v koupelně, dýně se totiž z oblečení špatně dostává.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku