Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Mít o kapku lepší den

Info ikona
Kosmetika na Flowbase.cz

Při běžných starostech často zapomínáte samy na sebe. Jenže odpočinek a relaxace jsou důležité k tomu, abyste byly spokojené, zdravé a v kondici. Voňavý svět esenciálních olejů přináší chvíle pohody, vyrovnanosti a klidu. Zvlášť když stojí na základech takzvané pomalé kosmetiky, která si zakládá na maximálně koncentrovaných přírodních surovinách, ruční výrobě a nulovém obsahu vody. Nevěříte?

Promotion | 24. 11. 2021

Slow food a slow fashion asi znáte. A najednou tu je i slow kosmetika. Co přesně si pod ní představit? Pro Anitu a Andreu, zakladatelky rodinné firmy FLOWBASE.CZ, jde o životní filozofii, kterou se rozhodly do firmy otisknout. Jejím předmětem není rezignovat na cíle, hodit nohy za hlavu a čekat, co člověku spadne do klína. Jde o to, vytyčit si cíle a poctivou, každodenní prací za nimi jít, soustředěně, bez okolních rušivých prvků. S trpělivostí a ochotou, bez snahy o hledání zkratek a kompromisů. Proto se rozhodly pro exkluzivní distribuci dvou značek, které tyto hodnoty příkladně reprezentují.

Dvojitá dávka dotyků

Francouzská Balade en Provence vznikla na popud skutečnosti, že kosmetickému trhu dominují výrobky v plastových lahvičkách, jejichž obsah tvoří z valné části voda. A tak se tato rodinná firma rozhodla nabídnout funkční alternativu v podobě tuhé kosmetiky, mezi kterou najdete tuhá mýdla, šampony, a hlavně pleťovou kosmetiku, včetně tuhých krémů a sér. Díky maximální koncentraci surovin jsou skladné, vysoce účinné, a ještě mohou být dodávány v ekologických, 100 % kompostovatelných krabičkách.

Podobně to dělají zakladatelé švédské přírodní kosmetiky Booming Bob, která se zaměřuje na pleťové, tělové, masážní a esenciální oleje a balzámy na rty. Jejich špičkové, vysoce funkční oleje jsou založené na extraktech z rostlin a jejich semen. Navíc jsou vyráběné tak, jako to dělaly generace těch před námi. A přesto umějí pleti dopřát kýžený účinek bez jakékoli výplně či konzervantů.

Info ikona
Kosmetika z obchodu Flowbase.cz

Tajemství water-free beauty

Pravda je, že i při výrobě bezvodé kosmetiky se voda používá. Je s ní nakládáno s maximální možnou šestrností a pokud to lze, tak je navrácena do přírody. Samozřejmě po ekologickém vyčištění. Výrobek netvoří koktejl syntetických látek, konzervantů a barviv, ale jen pár surovin, biologicky snadno rozložitelných. A šetří se i jinde. V lidské povaze je bohužel zakořeněný pocit, že když je něčeho víc, bude to lepší. Není tomu tak. Kostka mýdla může být opravdu jen čistým mýdlem, nenastavované jsou i olejíčky lisované za studena proto, aby v nich zůstalo maximum vitaminů a esenciálních mastných kyselin. Jemně pečují a vyživují pokožku i pleť, aniž by ji dráždily. Hodí se tak bez rozdílu pro děti, vaše drahé polovičky, rodiče, kamarádky i známé. Jednoduše pro všechny, které máte rády. A abyste nemusely nad výběrem zvlášť přemýšlet, nabízí nyní originální dárkové sady obsahující dva bio oleje na pleť a tělo, které doplňuje balzám na rty. V nenápadných lahvičkách jsou ukryté velké zázraky připomínající pohádku o živé vodě. Stačí pár kapek, aby se pleť zklidnila, dostala správnou výživu a nalezla ztracenou rovnováhu. V rozvnováze navíc zůstává i životní prostředí, které výrobky nezatěžují zbytečným množstvím odpadu. Protože jak říkají Anita s Andreou, vylepšit si „o kapku den“ je to nejmenší, co pro sebe můžete udělat.

Chcete se ještě víc ponořit do nabídky Flowbase.cz? Můžete zde.