Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Na popraskané rty i nehtovou kůžičku! Už máte multifunkční mastičku?

Info ikona
Kosmetika

Jedna malá tuba nebo kalíšek s univerzálním balzámem se hodí mít po ruce kdykoliv a kdekoliv. Můžete jím totiž namazat popraskané rty, drsné lokty, odřený nos i vysušenou nehtovou kůžičku.

Karolína Demelová | 14. 01. 2023

Je všeobecně známo, že v dámských kabelkách se v případě nouze najde řešení pro téměř jakoukoliv nesnáz od zatrhlého nehtu až po menší přírodní katastrofu. Jedním z užitečných fíglů, jak mít ve své tašce neustále půlku kosmetické poličky (ovšem v podobě jediného produktu), jsou univerzální mastičky. Zastanou totiž práci balzámu na rty, krému na ruce i větrem ošlehané tváře, hojivé masti na škrábance a oděrky nebo i SOS řešení pro suché konečky vlasů. 

Pokud jste fanynkou maximální jednoduchosti, klidně vsaďte na čisté bambucké máslo, to ostatně najdete coby jednu z hlavních ingrediencí spousty multifunkčních balzámů. Kromě něj se ve složení nejčastěji setkáte i s dalšími výživnými rostlinnými oleji a másly, s lanolinem, včelím voskem, vitaminem E a občas i zklidňujícím panthenolem. Cílem všech těchto složek je intenzivně promastit a ochránit vysušenou nebo podrážděnou kůži, přinést jí rychlou úlevu a pomoci s regenerací a hojením postiženého místa. Naprostou většinou z nich navíc můžete namazat nejen samy sebe, ale i ty nejmenší.

Multifunkční mastičky do kabelky
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku