Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Okouzlete dokonalým pohledem. Dopřejte si nekonečně dlouhé řasy!

Info ikona
krásné oči

Základem kosmetického „must have“ každé z nás je řasenka. Dokáže úplně proměnit náš výraz, zvýraznit pohled, při různých hrátkách s kartáčkem můžete docílit různých efektů. Protože kdo by nechtěl vypadat jako opravdová hollywoodská hvězda?

Promotion | 20. 05. 2020

Decentně nebo na panenku?

Víte ale, jak s řasenkou pracovat, aby naše oči upoutaly na první dobrou? Nejjednodušší způsob nanášení je cik-cak. Vyberte si také, čeho chcete docílit. Když budete kartáčkem barvu na řasy nanášet svisle a hrotem, získáte krásně přirozený efekt. Pohrajte si s kartáčkem a naličte si řasy šikmo, vykouzlíte velké oči! Trošku zručnosti to bude chtít, pokud toužíte po vzhledu mrkací panenky, řasenkou nešetřete a potom pinzetou spojte několik řas k sobě do špičky.

A co od řasenky vlastně ženy chtějí? Tak třeba Petře jde v první řadě o prodloužení. „Pro mě je podstatný kartáček. Mám krátké řasy, takže vyhledávám užší kartáček a řasenku s prodlužujícím efektem,“ popisuje. To Veronika má o kartáčku jasno, vyhovuje jí pouze plastový. „Mám ráda husté a krásně rozčesané řasy, takže nesmí slepovat,“ popisuje svoje preference.

Oblékněte své oči

Najít tu pravou řasenku, která vykouzlí dokonalé, husté a dlouhé řasy, to chce čas. Nebo zkušenosti! Nová Hypnôse Drama od Lancôme je přímo ikonická… Poprvé se na trhu objevila už před neuvěřitelnými dvaceti lety. A letos se vrací! Není ale úplně stejná, je totiž vylepšená. Slibuje dokonce až 17× větší objem než dřív.

Info ikona
krásné oči

Nové složení obsahuje keratin, jojobový olej a výtažek z růže stolisté a má navíc i vysoký obsah pigmentu pro extrémně černý barevný efekt. Co si však Hypnôse Drama zachovala, je osvědčený velký kartáček ve tvaru písmene S, díky kterému na řasy barva dokonale přilne. Lancôme je skutečným mistrem řasenek a navíc také průkopníkem průlomových produktů, které se, jak je vidět na Hypnôse Drama, znovu a znovu stávají oblíbenými bestsellery.

Aby vaše oči vypadaly jako z filmového plátna, nestačí jen skvělá řasenka. Sáhněte i po produktech, kterými ošetříte okolí očí. Chybět by ve vaší výbavě nemělo sérum, kterým zamezíte stárnutí, sáhněte třeba po produktech řady Rénergie od Lancome. S péčí vám pomohou kyselina hyaluronová, C+Niacinamid a vitamin F, to vše obohacené o SNK-Peptid.

Řasenku je také z očí třeba před spaním důkladně odstranit, jinak se řasy vysuší a polámou. Třeba BI-FACIL od Lancome je dvoufázový přípravek, kdy lipidová složka odstraňuje oční make-up, zatímco vodní složka využívá zvláčňující látky, které zanechávají pleť dokonale čistou.

Info ikona
krásné oči

Takhle ne…

Abyste dokonale načerněnými (i když sáhnout můžete samozřejmě i po hnědé nebo barevné řasence) oslnila podle svých představ, je třeba se o tohoto pomocníka náležitě starat. Ideálně si dopřejte novou řasenku každé tři měsíce, jak se objeví žmolky, přišel čas na nákup. Pokud máte pocit, že už vysychá, nezkoušejte triky, že ji „naředíte“ krémem nebo kosmetickým olejíčkem. Jednak se vám skoro jistě barva obtiskne na víčko, jednak si tak akorát oko podráždíte.

Rozhodně zapomeňte na pumpování kartáčkem nahoru a dolů, do nádobky se tím dostane příliš mnoho vzduchu a vysychání tím urychlíte. Nabírejte barvu na kartáček jemnými krouživými pohyby.

A ještě jeden tip od profíků nakonec. Také se vám už někdy stalo, že jste si pracně a dokonale nanesly řasenku na skvěle nalíčený obličej a takzvaně vám ujela ruka, řasenka se obtiskla nebo rozmazala a musely jste začít kompletně znovu? Profesionálové doporučují nejdříve nalíčit oči a až potom tvář.