Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Příprava na léto: Dostaňte se do formy bez nesmysleného hladovění

Čas dovolených se pomalu blíží. A spolu s ním i bikiny zahrabané kdesi na dně šatníku. Přinášíme vám manuál, díky kterému se dostanete do formy jednoduše, rychle, a hlavně bez nesmyslného hladovění.

Markéta Vörös | 31. 05. 2021

Pandemie koronaviru se výrazně podepsala na našem běžném každodenním fungování. Schválně nechme hovořit čísla – podle nejnovějších průzkumů společnosti dm drogerie změnily své návyky ohledně líčení téměř dvě pětiny žen, péči o pleť  začala zanedbávat třetina z nich. Lenivět necháváme i těla, pravidelný pohyb vystřídalo povalování před televizí nebo počítačem. Nikam moc nechodíme, celý den jen posedáváme, poleháváme, pomalu pustneme a zanedbáváme se. Je načase nastolit (staro)nové pořádky. Jste připraveny na změnu? 

1. Lednička jako trenér

Abychom měly tělo pevné a vyrýsované, je třeba se hýbat, na tom není nic moc převratného. Jak začít? Třeba tím, že si na lednici napíšete seznam cviků, které budete pravidelně provádět v sadě po deseti – skákacího panáka, dřepy, dřepy s výskokem, výpady na každou nohu, sedy lehy… Také si na půl minuty lehněte do planku neboli prkna. Čísla po týdnech postupně navyšujte o pět, v případě planku o třicet vteřin. Podobná jednoduchá cvičební sestava vám zabere jen pár minut, ale výsledky stojí za to.

Info ikona
Jóga

2. Snídaně je základ 

To říkaly už naše maminky i babičky a jako vždy měly pravdu. Tělo potřebuje po nočním relaxu energii, jinak hrozí, že se hladina cukru v krvi rozkolísá, vy začnete brzy padat únavou a kolem jedenácté hodiny se objeví silný pocit hladu. Nedostatek jídla si pak vynahradíte větší porcí oběda, nezdravými svačinkami, o večerních nájezdech na lednici ani nemluvě. Raději si své tělo představte jako auto. Pokud jste ohleduplná řidička a jedete plynule, šetříte nejen vůz, ale i spotřebu, která bude jednoznačně nižší, než kdybyste jela stylem „brzda–plyn“. Budete hubnout snáz, tělo nebude nuceno si dělat tukové zásoby. Co snídat? Třeba vejce jsou skvělou volbou, holandskou omáčku si k nim ale dopřejte jen výjimečně. Třeba během tzv. cheat days. 

Mohlo by se vám líbit

O jídle s nutriční terapeutkou: Kolikrát denně bychom měli jíst?

V kolik hodin je nejlepší večeřet? A kolikrát denně bychom měli jíst? Věčné téma, na které si posvítila nutriční terapeutka Andrea Mokrejšová.
marianne.cz

3. Roztančené kalorie

Hudba dokáže zatočit se špatnou náladou. A s kily navíc taky. Pusťte si nadupané taneční hity, pořádně to „ohulte“, představte si třeba, že jste součástí hudebního klipu vaší oblíbené kapely. Při tanci budete spalovat kalorie, a co víc, vaše tělo bude produkovat endorfiny neboli hormony štěstí. Pokud nevíte, jaké hity naladit, a nechce se vám nic složitě vymýšlet, nevadí. V redakci jsme pro vás připravili playlist našich oblíbených „odtučňovacích“ hitů, na kterém nechybí MC Hammer s devadesátkovým hitem U Can’t Touch This nebo Madonnino Like a Virgin. Pustit si ho můžete na Spotify, najdete ho pod názvem „Tančím s Marianne“. 

Info ikona
Tanec

4. Nohy bez chybičky

Nevzhledné křečové žíly nebo takzvané metličky nevypadají v krátkých šatech zrovna nejlépe a nesou s sebou i riziko zdravotních komplikací. Jejich odstranění je přitom dnes už otázkou jednoho odpoledne. „K vyšetření se používá barevný ultrazvuk, který přesně určí žíly, na které je třeba léčebně cílit. Zákroky jsou minimálně invazivní, klient po pár hodinách odchází po svých,“ vysvětluje Ota Schütz, primář Žilní kliniky v Praze.

Mohlo by se vám líbit

Cvičení na doma: Vyzkoušejte ballet barre - balet pro každého

V době, kdy se potýkáme s omezeními, hledáme alternativy cvičení, které můžeme provozovat i doma. Co třeba zkusit ballet barre? Budete potřebovat tyč, zábradlí nebo jen obyčejnou židli. My jsme si tohle cvičení zamilovaly. Zkusíte ho s námi?
marianne.cz

5. Hollywoodský trik

U ošetření ještě chvíli zůstaneme. Pomocí neinvazivního přístroje YES Body Care kliniky Yes Visage, který si zamilovala i Gwyneth Paltrow, si před dovolenou pomůžete k hezčím křivkám. Přístroj využívá inovativní patentovanou technologii Roboderm stimulující pojivovou tkáň kombinovanou s moderní laserovou a LED technologií a aplikací sér – někdy jsou první výsledky viditelné už po první aplikaci. Kromě toho, že si přístroj YES Body Care poradí s celulitidou, zbavuje tělo otoků, křečových žil a tukových usazenin v problematických partiích. 

Info ikona
Nohy

6. Do hola!

Odstraňování nežádoucích chloupků je never ending story. Přístroj Philips Lumea IPL (Intense Pulsed Light) pomůže k profi výsledku, a přitom ho s klidem můžete používat z domova. Nebojte, nejedná se o laser, princip je podobný spíše záblesku fotoaparátu. Světlo chloupek zasáhne, a ten pak sám vypadne. Jednu nevýhodu ale Lumea přece jen má – nedokáže zacílit na velmi světlé chloupky. Takže pro pravé blondýnky se bohužel nehodí. 

Související články

Krása
Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Nejkrásnější účes roku 2024 vhodný na dovolenou: Vytvořte si romantické plážové vlny

Krása
Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Jak se namalovat v létě: Vyzkoušejte 5 typů zábavného líčení, které vás rozzáří

Krása
Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Mikádo je hitem léta 2024. Vytvořte si z něj 3 snadné účesy, které sluší ženám ve 30 i 50

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu