Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Rozjasní i hydratuje! Objevte sílu rakytníkového oleje

Oleje zažívají boom! Pokud patříte k olejovým nadšencům, pak byste na své kosmetické poličce měli uvolnit místo pro objev letošního roku – rakytníkový olej.

Šípkový, hroznový, mandlový, jojobový, meruňkový a nově také rakytníkový! Oleje na pleť jsou v poslední době vyhledávaným kosmetickým produktem, na který vsází čím dál tím více žen. Není divu, povětšinou jsou pleťové oleje čistě přírodního složení, vynikají superschopnostmi a navíc je jejich pořizovací cena přívětivá k naší peněžence. Aktuálně se velké popularitě těší olej rakytníkový, který se získává z bobulí, semen a listů keře rakytníku.

Mohlo by se vám líbit

Zlato v tekuté podobě! Ricinový olej si poradí nejen s vráskami

Na první pohled uvidíte světle žlutý, lepkavý a bezvonný olej, který vypadá zcela obyčejně. Na druhý pohled už ale před sebou budete mít blahodárný elixír, který vám pomůže nejen s kosmetickými neduhy.
marianne.cz

Proč dát rakytníkovému oleji šanci?

Olej extrahovaný z rostliny rakytníku je nabitý blahodárnými složkami, které jsou velmi přívětivé ke všem typům pleti. K jeho největším přednostem patří fakt, že skvěle hydratuje pokožku, což je dáno především přítomností kyseliny linolové. „Kyselina linolová se přirozeně nachází v kožním mazu, a proto může pomoci regulovat hladinu vlhkosti a celkově pomoci s hydratací pokožky,“ vysvětluje estetický lékař Usman Qureshi. Stejně tak je rakytníkový olej vhodný pro všechny, kteří touží po zářící pleti s minimem pigmentových skvrn. „Bobule z rostliny rakytníku ve skutečnosti obsahují až dvanáctinásobné množství vitamínu C než je v pomerančích. Rakytníkový olej je tedy ideální k rozjasnění pleti,“ říká lékař pro Stylist.

Sytě oranžová barva rakytníku je způsobena vysokým množstvím karotenoidů, které zároveň podporují tvorbu kolagenu a elastinu. Pokud tedy hledáte produkt, který pomůže zlepšit strukturu vaší pleti, zvýší její pružnost a zabrání předčasnému stárnutí, pak je rakytníkový olej jasnou volbou. V neposlední řadě je důležité vypíchnout, že rakytníkový olej má protizánětlivé vlastnosti, a tudíž může zmírnit průběh některých kožních problémů, například ekzému, lupénky nebo růžovky.

Info ikona
Rakytník

Jak používat rakytníkový olej?

Rakytníkový olej sice patří k produktům, které by měly vyhovovat každému typu pleti, avšak existují určité výjimky. „Někdy se rakytníkový olej využívá v hustších krémech, které mohou být problematické pro osoby s mastnou či aknózní pletí,“ apeluje lékař. Na druhou stranu platí, že čistý rakytníkový olej nebo receptury kombinované s jinými nekomedogenními oleji jsou pro mastnou nebo aknózní pleť skvělé.

V ideálním případě rakytníkový olej aplikujte přímo na pleť, případně několik kapek přidejte do vašeho hydratačního krému. Používejte ho ráno před nanesením SPF krému, nebo večer, a to jako poslední krok ve vaší pečující kosmetické rutině.

Zdroj: stylist.co.uk

Marianne je i na socialních sítích: Rozhovory s osobnostmi
Mohlo by se vám líbit

Zázrak jménem retinol

Multifunkční ingredience zvládne vyplnit vrásky i zbavit pleť pigmentových skvrn. Proč ji (ne)vyzkoušet?
marianne.cz

Související články

Krása
Jak zvýraznit rty? Začněte používat produkt, na který nedaly dopustit už naše babičky

Jak zvýraznit rty? Začněte používat produkt, na který nedaly dopustit už naše babičky

Krása
Vytvořte si superrychlý make-up: K dokonalému letnímu líčení vám stačí jediný produkt

Vytvořte si superrychlý make-up: K dokonalému letnímu líčení vám stačí jediný produkt

Krása
Jak si vytvořit dokonalé oční linky: Zkuste klasické, barevné i v retro stylu

Jak si vytvořit dokonalé oční linky: Zkuste klasické, barevné i v retro stylu

Krása
Jak si vytvořit dokonale husté obočí doma: Stačí vám pár minut a jedna školní pomůcka

Jak si vytvořit dokonale husté obočí doma: Stačí vám pár minut a jedna školní pomůcka