Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Trápí vás oteklé nohy? Vyzkoušejte kompresi

Info ikona
PR

Potíže s křečovými žílami mají za následek časté otoky a bolesti nohou. Tento problém se přitom zdaleka netýká pouze starší generace. Roli hraje genetika i hormonální změny. Máme pro vás řešení, které vás zbaví otoků i bolesti.

Promotion | 9. 03. 2022

Kde se berou křečové žíly?

Křečové žíly patří mezi nejčastější žilní onemocnění a spadají do kategorie civilizačních nemocí. Častěji jsou jimi postiženy ženy, a to hlavně v oblasti dolních končetin. Pokud v žilách nastane hromadění krve, tlak poškodí žilní stěny a žíly pak vystupují na povrch kůže. Nejenže „křečáky“ nevypadají pěkně, ale pacienti si stěžují také na pocit těžkých nohou. Vinu nese genetika, věk, ale třeba i těhotenství nebo špatný životní styl.

Úleva od bolesti a otoků

Pacienty s křečovými žílami trápí bolesti dolních končetin, případně otékání nohou. Omezuje je to v pohybu. Poznali jste se v tom? Pohyb, jako je chůze, běh nebo jízda na kole, přitom podporuje správný tok krve v žilách, a proto jsou tyto aktivity vhodné a prospějí vám. Jako podpůrnou léčbu pak lékaři doporučují kompresní (stahovací) punčochy. Širokou nabídku kompresních pomůcek najdete třeba na stránkách Jobst.cz. Jejich nošení vám uleví od bolesti a sníží nepříjemné otoky nohou. Jsou dostupné nejenom pro ženy, ale také pro muže ve formě nenápadných podkolenek pro každodenní použití.

Vyzkoušejte kompresní terapii

Slovo komprese neznamená nic jiného než mechanický tlak, který punčocháče vyvinou na tkáň. Díky tomu se sníží otok, který je způsoben nahromaděním tekutin v tkáních. Tkáně se tak méně namáhají a dochází k jejich lepšímu zásobení živinami. Kompresní punčochy jsou dobrým řešením jak pro starší lidi nad 60 let, kteří mají problém se žílami, tak pro mladé lidi, kteří se vlivem genetiky potýkají s křečovými žílami kvůli dlouhému stání nebo naopak sezení v práci. Kompresní punčochy využijí i nastávající maminky, kterým se mohou křečové žíly objevit právě vlivem hormonálních změn v těhotenství.