Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Vlastina Svátková navrhla charitativní módní kolekci pro Klokart

Nová kolekce charitativního projektu, jehož veškerý výtěžek jde na podporu Fondu ohrožených dětí, je tady!

Promotion | 3. 07. 2020

Vlastina Kounická Svátková je inspirativní žena, herečka, matka tří synů a nyní také autorka grafického návrhu pro novou kolekci charitativního projektu Klokart, jehož výtěžek jde na podporu Fondu ohrožených dětí. Motiv nese název Prostor pro duši a vychází z její knihy. „Prostor pro sebe je důležitý. Umět a moct se na chvíli, ideálně denně, zastavit, přestat se soustředit na problémy, povinnosti, minulost, budoucnost a jen být. Když si člověk takový prostor dopřeje, opečovává svou duši. Své nitro. Sebelásku,“ vysvětluje Vlastina původ názvu.

Vlastina Svátková
Růžová mikina – 85% organická prstencová česaná bavlna, 15% recyklovaný polyester (350 g/m²), výrobce Stanley/Stella. Cena: 1249 Kč (50% obdrží Fond ohrožených dětí).

Klokart klade velký důraz na kvalitní materiály, proto volí výrobce Stanley/Stella (držitele mnoha certifikátů udržitelnosti a fairtrade) a spokojenost zákazníků. Cílem je vyrábět produkty, které budou lidé s oblibou nosit a s důvěrou kupovat další kolekce.

Vlastina Svátková
Bílé tričko - 100% organická prstencová česaná bavlna (130 g/m²), výrobce Stanley/Stella. Cena: 379 Kč (60% obdrží Fond ohrožených dětí)

Projekt Klokart mi dává obrovský smysl. Sehnat peníze na to, aby mohly Klokánky fungovat. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby byly mnohem víc podporovány státem. Ale tady každý dělá maximum, co může,“ dodává Vlastina. Na závěr jsme se jí zeptali, zdali by byla schopna dělat tetu v Klokánku „Podle mě je to velmi náročná profese. Být tam pro děti, dát jim tolik potřebný pocit rodiny, bezpečí, domova. Kdybych neměla vlastní děti, tak si to umím představit. A stejně tak si umím představit postarat se o dítě v nouzi u sebe doma.“

Produkty lze koupit na https://www.klokart.cz/kolekce/.