Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Dobře může být i v pronajatém bytě

Info ikona
Rikje Van Denberg, @huren_met_sfeer

Už sedm let Rikje zabydluje svůj pronajatý byt a snaží se ho přetvořit v útulné a pohodlné místo. Její byt je důkazem toho, že i bez kupní smlouvy můžete mít plnohodnotný domov.

Terezie Benoni | 21. 07. 2022

Rikje van den Berg žije v regionu Betuwe v nizozemské provincii Gelderland, která se nachází na středovýchodě země mezi řekami Waal, Rýnem a Lek. „Bydlím v tomto bytě od roku 2012. Zpočátku zde žily i moje děti, vždycky polovinu týdne. Teď už jsou ale dospělé a mají své domovy. Přesto mě často navštěvují. Syn Sam rád přijde na oběd nebo večeři, dcera Niki má 25 a studuje. Má tu stále svůj pokoj, protože zde občas přespává. Aby mi nebylo po dětech smutno, pořídila jsem si pejska Pucka, je to půlroční teriér a skutečně se s ním nenudím,“ vypráví se smíchem Rikje. 

Info ikona
Rikje Van Denberg, @huren_met_sfeer

Dcera Niki má 25 let a má v bytě stále svůj pokoj.

Hlavně nic nekopírovat

Byt má 80 metrů čtverečních. Rikje si pochvaluje, že je byt útulný a především praktický. „Spousta lidí je překvapených, že se můžu cítit jako doma i v pronajatém bytě. Snažím se na svém Instagramu ukázat, že to skutečně jde.“ Rikje miluje staré věci a ráda je kombinuje s moderními prvky. „Mou nejoblíbenější kombinací je bílá, černá, šedá. K tomu přidávám přírodní materiály a skládám dohromady staré s novým. Nechci napodobovat styl někoho jiného, v tom by se mi nebydlelo dobře,“ vysvěluje. Nejčerstvější láskou je staré dřevo spolu s bílou barvou. „Nábytek nakupuji na sociálních sítích, ale také v bazarech, na blešácích. Sama hodně nábytek prodávám, můj domov je v neustálém procesu a mění se víc než často. Baví mě nad interiérem přemýšlet!“

Zdroj informací: Rikje Van Denberg, @huren_met_sfeer